"Trzy lata rządów za nami. Jest czas podsumowań". Konwencja PiS pod Warszawą

TVN24

Aktualizacja:
Trwa konwencja Prawa i Sprawiedliwościtvn24
wideo 2/5

W sobotę po godz. 11 w Szeligach pod Warszawą rozpoczęła się konwencja PiS, na którą przybyli prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. Konwencja ma służyć podsumowaniu trzech lat działalności ugrupowania oraz przedstawieniu planów na przyszłość.

Obrady rozpoczęły się po godzinie 11 w Szeligach pod Warszawą.

Jak mówiła reporterka TVN 24 Agata Adamek, na konwencji, oprócz prezesa PiS i premiera Mateusza Morawieckiego, głos mają zabrać także inni liderzy Zjednoczonej Prawicy - Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin, a także wicepremier Beata Szydło. Według nieoficjalnych informacji, w czasie konwencji może paść także jasna deklaracja na temat cen prądu. Wcześniej premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że nie będzie podwyżek.

Jest to pierwsza konwencja Prawa i Sprawiedliwości od jesiennych wyborów samorządowych. Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin mówił w piątek, że spotkanie będzie służyło podsumowaniu trzech ostatnich lat działalności PiS, a także przedstawieniu planów na przyszłość.

- Ta konwencja została zaplanowana w związku z tym, że trzy lata rządów za nami. Jest czas podsumowań. Było podsumowanie rządowe, gdzie pan premier mówił, co w ciągu tych lat wynika dobrego dla Polaków. Teraz czas na podsumowanie polityczne w łonie Zjednoczonej Prawicy. Temu ta konwencja będzie służyła - oświadczył Sasin w Polskim Radiu 24.

"Chcemy przede wszystkim mówić o przyszłości"

Dodał, że na konwencji przedstawione zostaną też plany na najbliższy rok. - Chcemy przede wszystkim mówić o przyszłości. Chcemy mówić o tym, jakie jeszcze propozycje mamy na najbliższy czas dla Polaków, bo rok rządów przed nami. To nie jest rok bezczynności. Będzie to rok intensywnych działań poprawiający byt Polaków - zapowiedział minister. Sasin wskazał, że głównym celem, który stawia sobie Zjednoczona Prawica, "jest wyraźne podniesienie poziomu życia Polaków, żeby pogoń za innymi narodami Unii Europejskiej, za ich poziomem, była bardziej skuteczna i szybsza".

"Padną pewne propozycje ze strony premiera"

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział w RMF FM, że podczas spotkania "padną pewne propozycje ze strony pana premiera". - Będziemy mówili o naszym programie, który zrealizowaliśmy i będziemy pokazywali pewne rozwiązania - dodał.

Sobotnia konwencja jest kolejnym spotkaniem polityków PiS po tym jak przed tygodniem zebrali się oni w Jachrance pod Warszawą na dwudniowym wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego.

Autor: js//plw / Źródło: PAP