TVN24 | Polska

Pijany wjechał w płot. Gdy zobaczył radiowóz, zaczął uciekać

TVN24 | Polska

Autor:
FC/
tam
Źródło:
TVN 24 Poznań
Konotop: Pijany wjechał w płot. Gdy zobaczył radiowóz, zaczął uciekać
Konotop: Pijany wjechał w płot. Gdy zobaczył radiowóz, zaczął uciekaćLubuska Policja
wideo 2/5
Lubuska PolicjaKolsko: Pijany wjechał w płot. Gdy zobaczył radiowóz, zaczął uciekać

Policjanci z Nowej Soli (woj. lubuskie) zatrzymali mężczyznę, który jadąc po pijanemu, w miejscowości Konotop, spowodował kolizję. Kierowca - na widok policjantów - zaczął uciekać. 31-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Konotop w gminie Kolsko. Dyżurny nowosolskiej komendy odebrał zgłoszenie o najprawdopodobniej pijanym kierowcy, który wjechał w ogrodzenie posesji.

- Funkcjonariusze pilnie udali się na miejsce zdarzenia. Dojeżdżając, zauważyli, że mężczyzna na ich widok zaczyna uciekać - relacjonuje Justyna Sęczkowska z nowosolskiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Daleko nie uciekł

Policjanci ruszyli w pieszy pościg za uciekinierem. Mężczyzna daleko im nie uciekł. - Mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu. Świadkowie zdarzenia oświadczyli, że to właśnie on kierował pojazdem, który uderzył w ogrodzenie posesji - podaje Sęczkowska.

Zatrzymany to 31-letni obywatel Gruzji. Badanie na obecność alkoholu wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

- Policjanci zatrzymali 31-latkowi prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Mężczyzna został osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, celem wytrzeźwienia, a samochód odholowano na koszt właściciela - wyjaśnia Sęczkowska.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut jazdy pod wpływem alkoholu. Odpowie również za spowodowanie kolizji. - Dalsze losy mężczyzny są w rękach sądu - informuje Sęczkowska. Mężczyźnie, oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, grozi nawet do dwóch lat więzienia.

Autor:FC/ tam

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja

Pozostałe wiadomości