TVN24 | Polska

Urodziła w łazience, noworodek po kilku godzinach zmarł w szpitalu. Zarzut dla matki

TVN24 | Polska

Autor:
FC/
tam
Źródło:
PAP, TVN 24 Poznań
Do zdarzenia doszło w KoninieGoogle Earth
wideo 2/6
Google EarthSprawą zajmuje się prokuratura w Koninie

Nawet pięć lat więzienia grozi 23-letniej mieszkance Wielkopolski. Kobieta w kwietniu urodziła dziecko w łazience swojego domu. W czasie porodu noworodek uderzył głową o podłoże, zmarł po kilku godzinach w szpitalu.

Do tragicznego porodu doszło 22 kwietnia w jednym z domów na terenie powiatu konińskiego. 23-letnia kobieta, bez jakiejkolwiek asysty, urodziła dziecko w łazience swojego domu.

W tym czasie w budynku była także teściowa 23-latki. Kobieta - zaniepokojona tym, że synowa długo nie wychodzi z łazienki - weszła do pomieszczenia i zauważyła leżącego w brodziku noworodka. Zawiadomiła pogotowie. Noworodek po kilku godzinach zmarł w szpitalu w Koninie.

Na ciele dziecka - jak informowała prokuratura - widoczne były pewne obrażenia, dlatego lekarze poinformowali o sprawie policję.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Zarzut dla matki noworodka

Teraz matce noworodka przedstawiono zarzut narażenia swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podczas porodu. - Nie poinformowała fachowego personelu medycznego lub członków rodziny o rozpoczętym porodzie oraz nie zabezpieczyła pępowiny przez jej podwiązanie, w wyniku czego noworodek, w przebiegu tzw. porodu ulicznego, uderzył główką o twarde podłoże - wskazała Ewa Woźniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Opinie biegłych wykazały, że noworodek zmarł w wyniku poważnych obrażeń głowy. Kobieta przez całą ciążę nie zgłosiła się do żadnego lekarza. - Podejrzana złożyła zdawkowe wyjaśnienia – poinformowała prokurator. Jak przekazała Woźniak, w lipcu sąd postanowił ograniczyć władzę rodzicielską kobiety nad trojgiem jej dzieci i ustanowił nadzór kuratora. Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w przypadku gdy na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną, grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Autor:FC/ tam

Źródło: PAP, TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości