TVN24 | Polska

Tusk: Gwałcą konstytucję, atakują sądy i uderzają w TVN. Demokracje umierają w ciszy. Zacznijmy krzyczeć

TVN24 | Polska

Autor:
pp//rzw
Źródło:
tvn24.pl
Oświadczenie TVN w związku z projektem ustawy medialnej
Oświadczenie TVN w związku z projektem ustawy medialnejTVN24
wideo 2/21
TVN24Oświadczenie TVN w związku z projektem ustawy medialnej

Pełniący obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donald Tusk odniósł się do projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji autorstwa posłów PiS. "Chcą Polski bez praw, bez wolności, bez prawdy. Dlatego gwałcą Konstytucję, atakują sądy i uderzają w TVN i inne wolne media. Nikt już nie może udawać, że tego nie widzi. Demokracje umierają w ciszy. Zacznijmy krzyczeć" - napisał na Twitterze.

Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości wniosła w środę późnym wieczorem do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. "Wolą ustawodawcy jest, by spółki z siedzibą w Polsce nie mogły być kontrolowane przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego" - czytamy w jego uzasadnieniu. W zgodnej opinii obserwatorów zmiany wymierzone są w niezależność TVN, które wciąż czeka na przedłużenie koncesji przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

KRRiT twierdzi, że problem leży w "sytuacji właścicielskiej" grupy TVN.

Zarząd stacji w oświadczeniu napisał, że w 2015 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaakceptowała wejście amerykańskiego kapitału do TVN. - Taka ustawa to wojna z USA, bo oznacza chęć wywłaszczenia lub przynajmniej wymuszenia sprzedaży przez Amerykanów wielkiej firmy, jaką jest TVN - mówi Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych, były szef KRRiT, w rozmowie z Onetem.

CZYTAJ: Oświadczenie TVN w związku z projektem ustawy medialnej

PROJEKT NOWELIZACJI USTAWY O RADIOFONII I TELEWIZJI. DRUK SEJMOWY NR 1389

"Nikt już nie może udawać, że tego nie widzi. Demokracje umierają w ciszy"

Do projektu nowelizacji, który uderza bezpośrednio w TVN, odniósł się pełniący obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. "Chcą Polski bez praw, bez wolności, bez prawdy. Dlatego gwałcą Konstytucję, atakują sądy i uderzają w TVN i inne wolne media" - napisał na Twitterze.

"Nikt już nie może udawać, że tego nie widzi. Demokracje umierają w ciszy. Zacznijmy krzyczeć" - dodał były premier.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Autor:pp//rzw

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości