TVN24 | Polska

Koncesja dla TVN24 przedłużona, KRRiT podjęła uchwałę zbliżoną do lex TVN. Komentarze polityków

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kg
Źródło:
TVN24
Tomczyk: PiS przegrał bitwę. Wypada sobie zadać dzisiaj pytanie, po co to było
Tomczyk: PiS przegrał bitwę. Wypada sobie zadać dzisiaj pytanie, po co to byłoTVN24
wideo 2/20
TVN24Tomczyk: PiS przegrał bitwę. Wypada sobie zadać dzisiaj pytanie, po co to było

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o przedłużeniu koncesji dla TVN24 i jednocześnie przyjęła uchwałę, której zapisy są zbliżone do ustawy lex TVN. Decyzję rady komentowali w czwartek politycy. - PiS przegrało bitwę i wypada sobie dzisiaj zadać pytanie, po co to było - powiedział Cezary Tomczyk z KO. Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL zarzucał KRRiT, że przyjmując uchwałę przekroczyła swoje uprawnienia.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesję dla TVN24. Stacja czekała na to ponad półtora roku. Rzeczniczka rady Teresa Brykczyńska zaznaczyła, że przed głosowaniem rada jednogłośnie podjęła uchwałę "w sprawie podjęcia działań mających na celu uporządkowanie zasad rozpowszechniania programów radiowych i telewizji w Polsce w zakresie możliwości działania podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego". Jej treść jest zbliżona do zapisów lex TVN.

KONCESJA DLA TVN24 PRZEDŁUŻONA - SPECJALNE WYDANIE "LOŻY PRASOWEJ" W TVN24 GO

Kosiniak-Kamysz: dla nas ta uchwała nie ma żadnego znaczenia

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL ocenił, że "to jest kuriozalne zachowanie" KRRiT. - Organy, które mogą występować z inicjatywą ustawodawczą to jest grupa posłów, prezydent, Rada Ministrów, grupa obywateli, Senat - wyliczał.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - podkreślił - "nie ma zdolności ustawodawczej". - To jest przekroczenie uprawnień konstytucyjnych, dziwne zachowanie, które nie licuje z tym, jak powinna funkcjonować Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Przekazał, że PSL "nie bierze pod uwagę" tej uchwały. - Dla nas nie ma ona żadnego znaczenia - dodał.

Kosiniak-Kamysz: KRRiT wykracza poza swoje kompetencje. Dla nas ta uchwała nie ma znaczenia
Kosiniak-Kamysz: KRRiT wykracza poza swoje kompetencje. Dla nas ta uchwała nie ma znaczeniaTVN24

Cymański: cieszę się, że miałem rację

Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski (klub PiS), zapewniał, że "KRRiT stoi na straży tego, żeby demokratyczna różnorodność była".

- I rada miała zagwozdkę. Cieszę się, że miałem rację. Mówiłem ludziom, którzy tutaj (w Sejmie - red.) krzyczeli: "nie martwcie się, jestem pewien, że dalej TVN będzie działał". I działa. Nie dlatego, że jestem zakochany w TVN, ale lubię też pluralizm - zaznaczył poseł.

Cymański o decyzji KRRiT w sprawie koncesji dla TVN24
Cymański o decyzji KRRiT w sprawie koncesji dla TVN24TVN24

"Jest koncesja, nie ma tematu"

Henryk Kowalczyk z PiS powiedział, że cieszy się z przedłużenia koncesji dla TVN24, bo "wreszcie skończył się ten niepewny okres". - Życzę TVN24 rzetelnych informacji ze wszystkich wydarzeń - dodał.

Pytany, czy TVN24 ma prawo do posiadania koncesji w Polsce, odparł: - Jak została udzielona, to ma prawo. Jest koncesja, nie ma tematu.

Kowalczyk: jest koncesja, nie ma tematu
Kowalczyk: jest koncesja, nie ma tematuTVN24

Podobnie wypowiadał się Włodzimierz Tomaszewski z PiS. - Jeżeli TVN24 miał możliwość pozyskania koncesji i spełnił wszystkie warunki, to będzie to dalej dla nas kolejne źródło informacji - mówił.

Tomczyk: PiS przegrało bitwę

Cezary Tomczyk z Koalicji Obywatelskiej powiedział, że "PiS przegrało bitwę" i "wypada sobie dzisiaj zadać pytanie, po co to było". - TVN nadal będzie nadawać, czy na polskiej, czy na holenderskiej koncesji. Nie stracimy TVN-u, który jest częścią polskich mediów. Po co to było? - zastanawiał się poseł.

Tomczyk: PiS przegrał bitwę. Wypada sobie zadać dzisiaj pytanie, po co to było
Tomczyk: PiS przegrał bitwę. Wypada sobie zadać dzisiaj pytanie, po co to byłoTVN24

Autor:ads/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości