TVN24 | Polska

Koncesja dla TVN24 nadal nieprzedłużona. KRRiT nie podjęła decyzji

TVN24 | Polska

Autor:
mart\mtom
Źródło:
TVN24, PAP
KRRiT po raz kolejny nie podjęła decyzji w sprawie koncesji dla TVN24. Relacja reportera TVN24
KRRiT po raz kolejny nie podjęła decyzji w sprawie koncesji dla TVN24. Relacja reportera TVN24TVN24
wideo 2/7
TVN24KRRiT po raz kolejny nie podjęła decyzji w sprawie koncesji dla TVN24. Relacja reportera TVN24

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po raz kolejny nie podjęła decyzji w sprawie przedłużenia lub odmowy przedłużenia koncesji dla TVN24 - przekazała we wtorek rzeczniczka prasowa Rady Teresa Brykczyńska.

TVN24 czeka na przedłużenie koncesji od ponad półtora roku. Wniosek trafił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w lutym 2020 roku. KRRiT nadal nie podjęła decyzji w tej sprawie. Tymczasem TVN24 uzyskała holenderską koncesję na nadawanie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Rzeczniczka KRRiT: po raz kolejny bez decyzji w sprawie koncesji dla TVN24

Kolejne posiedzenie odbyło się we wtorek. - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po raz kolejny przeprowadziła głosowanie za udzieleniem koncesji bądź za odmową udzielenia koncesji dla programu TVN24. Żadna z uchwał nie uzyskała wymaganej większości - przekazała rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska.

Przekazała, że za uchwałą o udzieleniu koncesji oddano trzy głosy, przeciwko były dwa głosy. Za odmową udzielenia koncesji były dwa głosy, przeciw również dwa i jeden wstrzymujący.

W pięcioosobowej Krajowej Radzie do podjęcia decyzji potrzebne są cztery głosy.

- W związku z brakiem rozstrzygnięcia jutro odbędzie się kolejne głosowanie - zapowiedziała Brykczyńska.

- W trakcie omawiania projektu uchwały o udzieleniu koncesji zastrzeżono, że jej ewentualne podjęcie nie zamyka kwestii związanych z dostosowaniem struktury właścicielskiej TVN do zapisów ustawy. W związku z tą sprawą będzie prowadzone odrębne postępowanie zobowiązujące spółkę TVN do dostosowania swojej struktury właścicielskiej do przepisów - dodała rzeczniczka KRRiT.

Koncesja dla TVN24

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji twierdzi, że problem z przedłużeniem koncesji dla TVN24 leży w "sytuacji właścicielskiej" grupy TVN. Zarząd stacji w oświadczeniu przypomniał, że w 2015 roku KRRiT zaakceptowała wejście amerykańskiego kapitału do TVN i podkreślił, że "struktura własnościowa Spółki jest zgodna z przepisami ustawy o radiofonii i telewizji". Dodano, że "do czasu ubiegania się o przedłużenie koncesji dla programu TVN24 struktura własnościowa TVN nie budziła żadnych wątpliwości".

KONKRET 24: Lex TVN i koncesja TVN24: dwie różne sprawy, które połączono w czasie >>>

Od 2016 roku - w takich samych warunkach właścicielskich - KRRiT wydała już koncesje dla kanałów TVN24 BiS, TTV i TVN International West. Według opinii prawników struktura własnościowa TVN S.A. spełnia warunki ustawy i nie powinna być przeszkodą w udzieleniu nowej koncesji. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Przyznanie koncesji TVN24 zgodne z przepisami. Przedstawiamy opinie prawne

Autor:mart\mtom

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości