Senatorowie o koncesji dla TVN24. "Co PiS potrafi robić z mediami w Polsce, to my już widzimy"

Źródło:
TVN24
Zdrojewski: nie wierzę, powtarzam, nie wierzę w uzasadnienie tak długiego procesu nieprzyznawania koncesji dla TVN24
Zdrojewski: nie wierzę, powtarzam, nie wierzę w uzasadnienie tak długiego procesu nieprzyznawania koncesji dla TVN24TVN24
wideo 2/22
Zdrojewski: nie wierzę, powtarzam, nie wierzę w uzasadnienie tak długiego procesu nieprzyznawania koncesji dla TVN24TVN24

Senator Bogdan Zdrojewski odniósł się w czasie debaty w Senacie do przedłużającego się procesu odnowienia koncesji dla TVN24 przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. - Wszystkie te argumenty, jakie padały na tej sali, jak i również padają w obszarze medialnym nie są prawdziwe - oświadczył senator Koalicji Obywatelskiej. Zdrojewski i kolejni senatorowie komentowali wystąpienie szefa KRRiT Witolda Kołodziejskiego.

Senat dyskutował w piątek nad wystąpieniem szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Witold Kołodziejski był przez senatorów pytany między innymi o nadal nieprzedłużoną koncesję dla TVN24. Koncesja wygasa 26 września, czyli za 65 dni. Wniosek o jej przedłużenie został złożony w lutym 2020 roku. KRRiT twierdzi, że problem leży w "sytuacji właścicielskiej" grupy TVN. Zarząd stacji w oświadczeniu przypomniał, że w 2015 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaakceptowała wejście amerykańskiego kapitału do TVN. Od 2016 roku - w takich samych warunkach właścicielskich - KRRiT wydała już koncesje dla kanałów TVN24 BiS, TTV i TVN International West.

W sprawie koncesji dla TVN24 odbyły się w czwartek dwa głosowania w KRRiT. Rada była podzielona, nie doszło do żadnych rozstrzygnięć.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zdrojewski o procesie przyznawania koncesji dla TVN24

Senator Koalicji Obywatelskiej Bogdan Zdrojewski powiedział, że nie ma uwag do samego sprawozdania KRRiT. - To, co mnie najbardziej interesuje, to stan faktyczny, zewnętrzny, który dotyczy pewnych obowiązków, jakie spoczywają na tym regulatorze, instytucji powołanej w trybie ustawy konstytucyjnej. Zacznę od najważniejszego stwierdzenia. Nie wierzę, powtarzam: nie wierzę w uzasadnienie tak długiego procesu nieprzyznawania koncesji dla TVN24. Wszystkie te argumenty, jakie padały na tej sali, jak i również padają w obszarze medialnym, nie są prawdziwe. Są próbą odwrócenia uwagi od innych, faktycznych powodów tak długo trwającego procesu koncesji bez decyzji - oświadczył.

Przypomniał, że KRRiT, "zgodnie z konstytucją, ma stać na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego". - Nie politycznego, nie partyjnego - dopowiedział. - Czy na pewno stoi? - zapytał? - Co ma być efektem działalności Krajowej Rady w świecie fizycznym, prawdziwym? - dopytywał.

- Wolność słowa i gwarantowane prawo do informacji, wielość źródeł tych informacji, pluralizm, szacunek do dziennikarstwa, rzetelności warsztatowej, sprawne reagowanie na manipulacje, na rozmaite kłamstwa w świecie mediów - wymieniał. - Ale także za stabilność podmiotów funkcjonujących na rynku medialnym - dodał. 

Mówiąc o TVN24 Zdrojewski przypomniał, że stacja "posiada koncesję i realizowała tę koncesję, która w ramach działalności była permanentnie kontrolowana".  - Nie powody koncesyjne, nie powody związane z działalnością merytoryczną TVN24 są problemem tej stacji, jeśli chodzi o uzyskanie koncesji - oświadczył.

- Rzeczywiście, prowadząc tak, jak się w tej chwili prowadzi ten proces, można uchybić prawom tej stacji do postępowania przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. Jak wiemy, te postępowania nie są ani łatwe, ani szybkie, ani nie przebiegają bezproblemowo - zwrócił uwagę. Stąd też, jak mówił, "koncesja musi być wydana na tyle szybko, aby była możliwość sprawnego odwołania się od ewentualnej decyzji negatywnej". 

- Dzisiaj słyszeliśmy po raz kolejny, że zmieniła się struktura właścicielska. Szukałem dokładnie tych ewentualnych elementów składających się na postępowania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Zauważyłem, na co zwracają też uwagę recenzenci zewnętrzni, że ten sam podmiot, ten sam właściciel, z tym samym kapitałem od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji otrzymał już koncesję - zwrócił uwagę.

Podkreślił, że 27 czerwca 2016 roku zgodę na działalność otrzymał TVN24 BiS. - 20 lutego 2018 roku - kolejną zgodę, 9 listopada 2020 roku kolejną zgodę - wymienił.

Senator Matecka o próbie ustawowego wyeliminowania z rynku największego spośród nadawców prywatnych

Senator KO Ewa Matecka pytała: - Jak ma się w świetle dbałości o pluralizm medialny próba ustawowego wyeliminowania z rynku największego spośród nadawców prywatnych, jakim jest TVN?

Dodała, że nie ma żadnych podstaw prawnych do odmówienia koncesji stacji TVN24. Stwierdziła dalej, że "TVN od ponad 20 lat jest istotną częścią polskiego rynku medialnego i jako wolne media mają kluczowe znaczenie dla demokracji". - Zapowiadany przez PiS projekt zmiany ustawy medialnej to niepokojący sygnał dla wolności i pluralizmu mediów w Polsce - dodała. Zapewniła, że będzie głosować za odrzuceniem sprawozdania KRRiT.

Fedorowicz o procesie odnowienia koncesji dla TVN24. "Absolutnie niepoważne"

Senator KO Jerzy Fedorowicz oświadczył, że KRRiT "nie spełnia oczekiwań" zapisanych w artykule 213 konstytucji. Dodał, że KRRiT, jak Rada Mediów Narodowych są "wyłącznie narzędziem rządu" i podejmują decyzje "na wskazanie z ulicy Nowogrodzkiej" (gdzie mieści się siedziba partii PiS - red.).

1. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stoi na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji. 2. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydaje rozporządzenia, a w sprawach indywidualnych podejmuje uchwały.

- Nie istnieje w Polsce strażnik interesu publicznego w radiofonii i telewizji, a ta Rada Mediów Narodowych to jest takie ciało polityczne złożone wyłącznie z posłów PiS-u, którzy sobie robią, co chcą - powiedział. - Ja się tym zajmuję szesnaście lat. Przyjmowaliśmy sprawozdania Krajowej Rady, pisało się koreferaty, to było wszystko jakieś poważne. W tej chwili to jest absolutnie niepoważne - dodał. Poinformował, że komisja kultury i środków przekazu, której jest wiceprzewodniczącym, odrzuca sprawozdanie KRRiT. 

Jackowski o ustawie anty-TVN

Senator klubu PiS Jan Maria Jackowski zapowiedział, że zagłosuje za przyjęciem sprawozdania KRRiT, ale wstrzyma się przy głosowaniu nad sprawozdaniem Rady Mediów Narodowych.

- Jeżeli chodzi o tę sprawę związaną z tak zwanym lex TVN, to w świetle oficjalnych wypowiedzi przedstawicieli wnioskodawców, grupy posłów, która ten wniosek złożyła, chodzi o to, żeby uniknąć sytuacji związanej z możliwością wejścia na polski rynek medialny kapitału z kraju, który jest niedemokratyczny - mówił. Dodał, że podziela ten pogląd, że "należy doprecyzować artykuł 35 ustawy o radiofonii i telewizji". - Ale wydaje mi się, że ten literalny zapis, który został zaproponowany i sposób w jaki to zostało zaproponowane, który jednak został odebrany i chyba słusznie, jako konfrontacyjny, w stosunku do rynku, w stosunku do działających już na tym rynku nadawców, był sposobem z zaskoczenia - dodał.

Warunki udzielenia koncesji na rozpowszechnianie programów 1. Koncesja może być udzielona osobie fizycznej, posiadającej obywatelstwo polskie i stałe miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osobie prawnej lub osobowej spółce handlowej, które mają siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 2. Koncesja dla spółki z udziałem osób zagranicznych może być udzielona, jeżeli: 1) udział kapitałowy osób zagranicznych w spółce lub udział osób zagranicznych w kapitale zakładowym spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej, a w przypadku prostej spółki akcyjnej – w ogólnej liczbie akcji tej spółki, nie przekracza 49%; 2) umowa lub statut spółki przewidują, że: a) osobami uprawnionymi do reprezentowania lub prowadzenia spraw spółki albo członkami zarządu spółki będą w większości osoby posiadające obywatelstwo polskie i stałe miejsce zamieszkania w Polsce, b) w zgromadzeniu wspólników lub w walnym zgromadzeniu udział głosów osób zagranicznych i spółek zależnych, w rozumieniu Kodeksu spółek handlowych, od osób zagranicznych nie może przekroczyć 49%, c) osoby zagraniczne nie mogą dysponować bezpośrednio lub pośrednio większością przekraczającą 49% głosów w osobowej spółce handlowej, d) członkami rady nadzorczej spółki będą w większości osoby posiadające obywatelstwo polskie i stałe miejsce zamieszkania w Polsce. 3. Koncesja może być również udzielona: 1) osobie zagranicznej lub 2) spółce zależnej, w rozumieniu Kodeksu spółek handlowych, od osoby zagranicznej - których siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego - bez stosowania ograniczeń zawartych w ust. 2.

Stwierdził, że powinna odbyć się debata z zainteresowanymi stronami oraz ekspertami w sprawie takich regulacji. - Odkąd istnieje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie pamiętam debaty w Sejmie czy Senacie, gdzie nie byłoby dość gorącej dyskusji wokół mediów, wokół działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - przypomniał.

"Odkąd istnieje KRRiT nie pamiętam debaty w Sejmie czy Senacie gdzie nie byłoby dość gorącej dyskusji wokół mediów"
"Odkąd istnieje KRRiT nie pamiętam debaty w Sejmie czy Senacie gdzie nie byłoby dość gorącej dyskusji wokół mediów"TVN24

"Nie mamy tutaj do czynienia z jakąś Białorusią"

- Wygląda na to, jakby ktoś chciał zamknąć TVN. Tutaj takie głosy padały, że TVN ma być zamknięty, bo istnieje ryzyko, że zmieni się właściciel tej stacji i nie będą to Amerykanie - mówił senator klubu PiS Grzegorz Bierecki. - Ja chciałem państwu powiedzieć, że właściciel tej stacji się trzy razy już zmieniał - dodał i zapytał "czy te zmiany własnościowe wpłynęły na tę stację". - To nie ma wpływu na nadawanie programów przez tę stację - stwierdził.

- Nie mamy tutaj do czynienia z propozycją ustawy, która jeszcze jest głęboko na początku procesu legislacyjnego, która ma za zadanie uporządkować rynek medialny w taki sposób w jaki on jest uporządkowany w innych krajach Europy - mówił. - Nie mamy tutaj do czynienia z jakąś Białorusią, nie mamy do czynienia z Rosją, mamy do czynienia z wprowadzeniem standardów Unii Europejskiej - dodał.

- Jeżeli państwo boicie się, że będzie właścicielem podmiot polski i jako senatorowie Rzeczpospolitej chcecie przekonywać opinię publiczną, że gwarantem wolności słowa w Polsce jest obcy kapitał obecny w mediach, to zdaje się, że jesteśmy bardzo daleko od rozumienia polskich interesów - podsumował Bierecki.

Senator Bierecki o ustawie anty-TVN
Senator Bierecki o ustawie anty-TVNTVN24

"Zawsze tak jest, że każda dyktatura boi się wolnych mediów"

Biereckiemu odpowiedział senator KO Leszek Czarnobaj. - Mamy tutaj dwa światy. Świat prawdy, reprezentowany przez pana Biereckiego, jest to świat prawdy według PiS-u. Kiedyś tak Orwell napisał, że prawda stanie się kłamstwem, a kłamstwo według nas będzie prawdą - mówił.

- Panie senatorze, do trzech razy sztuka - nawiązał do słów senatora o zmianach właściciela TVN. - I za czwartym razem ta zmiana by na pewno nastąpiła po pana myśli, a mianowicie zawładnąłby tym PiS, a co PiS potrafi robić z mediami w Polsce, to my już widzimy - dodał.

- Doszliście do władzy na trzech kłamstwach - na kłamstwie smoleńskim, na kłamstwie Polski w ruinie i na kłamstwie o luce VAT-owskiej. I proszę nas już nie mamić, że chcecie zrobić tak jak w Unii Europejskiej - ocenił.

Odpowiedział też na słowa o tym, że TVN "śmieszy, tumani i przestrasza". - Zawsze tak jest, że każda dyktatura boi się wolnych mediów, bo mówią prawdę, ośmieszają władzę, przestraszają obywateli, bo jak widzą jak władza przytula pieniądze to ich przestrasza. A ich tumani? No wy właśnie chcecie otumanić Polaków tym, że jesteście fantastyczną władzą i tylko wam jeszcze potrzeba całkowitego panowania nad czwartą władzą - stwierdził senator KO.

"Zawsze tak jest, że każda dyktatura boi się wolnych mediów"
"Zawsze tak jest, że każda dyktatura boi się wolnych mediów"TVN24

Autorka/Autor:akw, mart//rzw

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

Donald Trump chce się odegrać na Wołodymyrze Zełenskim. Przed wyborami, które przegrał z Joe Bidenem, on dzwonił nawet do Zełenskiego i go trochę szantażował - mówił w "Faktach po Faktach" europoseł Włodzimierz Cimoszewicz, były premier, były szef MSZ i były minister sprawiedliwości. Odniósł się także do ostatniego spotkania Andrzeja Dudy z Trumpem w Nowym Jorku.

Włodzimierz Cimoszewicz: Trump chce się odegrać na Zełenskim

Włodzimierz Cimoszewicz: Trump chce się odegrać na Zełenskim

Źródło:
TVN24

Orlen traktowany był jak prywatny folwark - powiedział w programie "#BezKitu" minister aktywów państwowych Borys Budka. Wskazywał, że ze służbowej karty Orlenu opłacano między innymi "wydatki stomatologiczne" i "zabieg botoksu".

Budka o nietypowych wydatkach ze służbowej karty Orlenu. "Ktoś sobie mógł ząbki zrobić"

Budka o nietypowych wydatkach ze służbowej karty Orlenu. "Ktoś sobie mógł ząbki zrobić"

Źródło:
TVN24

Zorza polarna może pojawić się dzisiejszej nocy na polskim niebie. Jak przekazał popularyzator astronomii Karol Wójcicki, zapanowały doskonałe warunki do jej obserwacji. W podziwianiu zjawiska mogą przeszkodzić jednak gęste chmury.

"Zorza na polskim niebie to niemal pewniak". Czy dopisze pogoda?

"Zorza na polskim niebie to niemal pewniak". Czy dopisze pogoda?

Źródło:
Z głową w gwiazdach, tvnmeteo.pl

Policjant rzucił się na pomoc tonącej w Wiśle dziewczynie. Zadziałał natychmiast i dużo ryzykował, ale zrobił to w najrozsądniejszy możliwie sposób.

Skoczył do Wisły, by ratować nastolatkę. Niezwykła akcja policjanta

Skoczył do Wisły, by ratować nastolatkę. Niezwykła akcja policjanta

Źródło:
Fakty TVN

W piątek w alei Niepodległości spłonął samochód elektryczny wart około milion złotych. Jego kierowca chciał uniknąć zderzenia z innym autem, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup. Auto zajęło się ogniem. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać moment uderzenia.

Najpierw dym, po kilku sekundach żywy ogień. Moment uderzenia w słup i pożar luksusowego elektryka

Najpierw dym, po kilku sekundach żywy ogień. Moment uderzenia w słup i pożar luksusowego elektryka

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Minister Sławomir Nitras chce, aby Polski Związek Badmintona oraz związana z nim Fundacja Narodowy Badminton zwróciły ponad 1,4 miliona złotych z publicznych środków. We wpisie na X Nitras napisał, że "środki z budżetu ministerstwa sportu służą upowszechnianiu i wspieranie sportu. Nie mogą być wykorzystywane w kampanii wyborczej polityków PiS".

Minister sportu nakazał zwrot 1,4 miliona złotych. Za pikniki z badmintonem

Minister sportu nakazał zwrot 1,4 miliona złotych. Za pikniki z badmintonem

Źródło:
Ministerstwo Sportu i Turystyki, Wirtualna Polska

Hans Rausing, znany brytyjski miliarder, przeżywa kolejną osobistą tragedię - jego druga żona, Julia, przegrała wieloletnią walkę z rakiem. W 2012 roku zmarła pierwsza żona Rausinga, Eva. Jak podaje "The Independent", "Julia poświęciła swoje życie rodzinie i celom charytatywnym". Wraz z mężem wspierała finansowo m.in. National Gallery i inne instytucje artystyczne.

Najpierw zmarła pierwsza żona, teraz druga. Kolejna tragedia w życiu miliardera Hansa Rausinga

Najpierw zmarła pierwsza żona, teraz druga. Kolejna tragedia w życiu miliardera Hansa Rausinga

Źródło:
The Independent, The Guardian

Ziemia pod chińskimi miastami zapada się, co prowadzi do rosnącego ryzyka występowania powodzi. Naukowcy alarmują w nowej analizie, że na zagrożonych terenach mieszkają miliony ludzi. Powodem tego niebezpiecznego zjawiska jest niezwykle szybka urbanizacja Państwa Środka. Problem dotyczy jednak nie tylko Chin.

Prawie połowa chińskich miast się zapada. Zagrożenie dla milionów ludzi

Prawie połowa chińskich miast się zapada. Zagrożenie dla milionów ludzi

Źródło:
CNN, Reuters, BBC, Science

Centralne Biuro Śledcze Policji opublikowało nagranie z akcji zatrzymania dwóch Polaków podejrzanych o napaść na rosyjskiego opozycjonistę Leonida Wołkowa, współpracownika Aleksieja Nawalnego. Obaj mężczyźni byli poszukiwani na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania przez stronę litewską.

Policja pokazała nagranie z akcji zatrzymania mężczyzn podejrzanych o napaść na rosyjskiego opozycjonistę

Policja pokazała nagranie z akcji zatrzymania mężczyzn podejrzanych o napaść na rosyjskiego opozycjonistę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Polsce zatrzymano dwie osoby podejrzane o atak na rosyjskiego opozycjonistę Leonida Wołkowa - poinformowało CBŚP. Wołkow, bliski współpracownik nieżyjącego już krytyka Kremla Aleksieja Nawalnego, został napadnięty w Wilnie 12 marca. Zatrzymanych obywateli Polski doprowadzono do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, gdzie wykonano z nimi dalsze czynności. Mężczyźni są obecnie tymczasowo aresztowani.

Zatrzymania po ataku na współpracownika Nawalnego. To obywatele Polski

Zatrzymania po ataku na współpracownika Nawalnego. To obywatele Polski

Aktualizacja:
Źródło:
LRT, PAP, Radio Swoboda, tvn24.pl

Do tragicznego wypadku doszło na przystanku tramwajowym w Bydgoszczy. Piętnastoletnia dziewczyna zginęła pod kołami tramwaju. Policja bada przyczyny wypadku. Sprawą zajmuje się też sąd rodzinny. Są już pierwsze decyzje.

Tragedia na przystanku. Piętnastolatka czekała na tramwaj, zginęła pod jego kołami. Pierwsze decyzje sądu

Tragedia na przystanku. Piętnastolatka czekała na tramwaj, zginęła pod jego kołami. Pierwsze decyzje sądu

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Do pożaru samochodu elektrycznego doszło na skrzyżowaniu alei Niepodległości z ulicą Madalińskiego. Auto zajęło się ogniem po tym, jak kierowca uderzył w słup.

Chciał uniknąć kolizji, uderzył w słup. Elektryczne auto doszczętnie spłonęło

Chciał uniknąć kolizji, uderzył w słup. Elektryczne auto doszczętnie spłonęło

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszwa.pl

Przy skrzyżowaniu alei Niepodległości z ulicą Madalińskiego w Warszawie spłonął elektryczny lucid air. Auto, którego wartość w Polsce szacuje się na nawet milion złotych, to rzadkość na europejskich drogach. Dlaczego jest wyjątkowe?

W Warszawie spłonął lucid air o wartości nawet miliona złotych. Prawdopodobnie jedyny taki w Polsce

W Warszawie spłonął lucid air o wartości nawet miliona złotych. Prawdopodobnie jedyny taki w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

Pół miliona złotych schowanych w niewielkiej, ciemnej torbie przekazał mieszkaniec łódzkiego Śródmieścia w ręce oszusta. Ofiara przestępstwa była przekonana, że pomaga policji i prokuraturze rozbić grupę przestępczą. Kilka miesięcy po zdarzeniu, które nagrały kamery, policja zatrzymała 21-letnią kobietę i jej o rok młodszego partnera. 

Oszust przejął pół miliona złotych. Policja pokazuje nagranie

Oszust przejął pół miliona złotych. Policja pokazuje nagranie

Źródło:
tvn24.pl

W najbliższą niedzielę 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Choć głosować będą mieszkańcy tylko niektórych polskich miast, cisza wyborcza obowiązywać będzie w całym kraju.

Druga tura wyborów samorządowych. Gdzie obowiązuje cisza wyborcza? Jak długo trwa?

Druga tura wyborów samorządowych. Gdzie obowiązuje cisza wyborcza? Jak długo trwa?

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W niedzielę mieszkańcy 748 gmin i miast w Polsce wybiorą wójtów, burmistrzów i prezydentów w drugiej turze wyborów samorządowych. W TVN24 i TVN24 GO będziemy śledzić przebieg głosowania w całej Polsce. O 20.30 rozpocznie się Wieczór Wyborczy, w trakcie którego podamy sondażowe wyniki i pierwsze komentarze.

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Oglądaj Wieczór Wyborczy w TVN24 i TVN24 GO

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Oglądaj Wieczór Wyborczy w TVN24 i TVN24 GO

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Argentyńscy senatorowie przyznali sobie 136-procentowe podwyżki. Sprawa stała się czołowym tematem w mediach. Decyzję podjęto bowiem poprzez podniesienie ręki i nie można jednoznacznie wskazać, kto jak zagłosował. Prezydent Javier Milei skrytykował decyzję o podwyżkach diet w kraju zmagającym się z kryzysem. "Tak właśnie działa kasta" - napisał w serwisie X.

Przyznali sobie 136 procent podwyżki, nie wiadomo, kto jak głosował. Prezydent: tak właśnie działa kasta

Przyznali sobie 136 procent podwyżki, nie wiadomo, kto jak głosował. Prezydent: tak właśnie działa kasta

Źródło:
PAP, Buenos Aires Herald

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji rusza już za niespełna trzy tygodnie. Na scenie wystąpią wykonawcy z kilkudziesięciu krajów. Kogo zobaczymy w półfinałach, a kto dostaje się do finału bez eliminacji? Wyjaśniamy.

Eurowizja 2024. Kiedy finały, którego dnia zaśpiewa reprezentantka Polski?

Eurowizja 2024. Kiedy finały, którego dnia zaśpiewa reprezentantka Polski?

Źródło:
eurovision.tv, eurowizja.org, tvn24.pl

Internauci i serwisy internetowe podają przekaz, że polskie wojsko wysyła pracującym pierwsze powołania - że dostają "pracownicze przydziały mobilizacyjne". Wyjaśniamy, o co chodzi.

Pracownikom wysłano "pierwsze powołania do wojska"? Nie, wyjaśniamy

Pracownikom wysłano "pierwsze powołania do wojska"? Nie, wyjaśniamy

Źródło:
Konkret24