Komorowski zapowiada powołanie własnego instytutu

Powstanie instytut im. Bronisława Komorowskiego
Powstanie instytut im. Bronisława Komorowskiego
tvn24
tvn24Działalność instytutu będzie skupiać się m.in. na relacjach polsko-ukraińskich

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział w czwartek we Lwowie, że po zakończeniu kadencji na stanowisku szefa państwa założy instytut, którego działalność będzie skupiać się m.in. na relacjach polsko-ukraińskich.

Zapewniał, że zakończenie misji jako prezydenta nie zakończy jego zaangażowania w sprawy Ukrainy. - Bez względu na zmiany polityczne państwo polskie również będzie angażować się we wspieranie niełatwego procesu reformy wewnętrznej na Ukrainie. Mam nadzieję, że w tych wszystkich procesach możliwe będzie także zaangażowanie byłego prezydenta - podkreślił Komorowski na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

Własny instytut

Komorowski zwrócił uwagę, że "w polskiej praktyce politycznej jest zwyczaj, że byli prezydenci zakładają instytuty". - Taki instytut założył i Lech Wałęsa, i Aleksander Kwaśniewski. Założy także prezydent Komorowski - zapowiedział. - Jestem pewien, że poczesne miejsce w ramach aktywności instytutu Bronisława Komorowskiego znajdą sprawy relacji polsko-ukraińskich - dodał prezydent.

Autor: eos/ja / Źródło: TVN24, PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości