Polska

Komorowski: Za wcześnie żeby otwierać szampana, ale warto mieć go już w lodówce

Polska

Prezydent: warto już mieć szampana w lodówce
tvn24Prezydent jest optymistą co do ustaleń szczytu

- Jeszcze jest za wcześnie, żeby otwierać szampana i wznosić toast za sukces Polski w trudnych, a niesłychanie ważnych negocjacjach, ale myślę, że warto już mieć szampana w lodówce - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, komentując doniesienia z brukselskiego szczytu Unii.

RELACJA ZE SZCZYTU UE minuta po minucie - czytaj

Według prezydenta "wszystkie sygnały, które płyną w tej chwili w Brukseli świadczą o tym, że chyba udało się przekroczyć impas w tych rozmowach i że to co Polska zakładała jako cel do osiągnięcia uda się chyba rzeczywiście uzyskać".

- W moim przekonaniu jest ogromna szansa na pełny sukces w sytuacji gdy uzyskaliśmy możliwość współdziałania z najważniejszymi graczami UE - podkreślił Komorowski.

Przypomniał, że podczas wizyty w Polsce prezydent Hollande "stanął po naszej stronie w kwestiach związanych z Funduszem Spójności". Także fakt, że mamy porozumienie także z Niemcami dają ogromną szansę na sukces. - Także trzymam kciuki za pana premiera, szampana już trzymam w lodówce i mam nadzieję, że razem ucieszymy się z sukcesu Polski - dodał.

Propozycja jest

Szczyt w Brukseli cały czas trwa. W piątek rano szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy przedstawił przywódcom państw unijnych nowy projekt budżetu UE na lata 2014-2020, w którym utrzymał limit dostępu do środków polityki spójności, co może oznaczać, że Polsce przypadnie z tej polityki ok. 72,4 mld euro.

Autor: mn//gak / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości