Komorowski wraca do politycznej gry. Mówi o uchodźcach i wspiera kandydatów

Były prezydent wspiera konkretnych kandydatów startujących do parlamentu z list Platformy Obywatelskiej. Zabrał też głos w sprawie uchodźców.
Bronisław Komorowski wspiera kandydatów i mówi o uchodźcach

Bronisław Komorowski pomaga politykom z Platformy Obywatelskiej, ale niekoniecznie tym z pierwszych miejsc na listach. Materiał „Faktów TVN”.

Cały materiał na stronie internetowej „Faktów TVN”

Były prezydent promuje kandydatów zarówno w internecie, jak i osobiście. W niedzielę w tym celu odwiedził Grudziądz. - My jako Platforma Obywatelska nie przewidujemy specjalnej roli dla pana prezydenta w kampanii wyborczej. Chyba, że taka będzie jego wola - powiedział Jacek Protasiewicz z PO. - Dziś raczej Bronisław Komorowski jest synonimem porażki i przegranej, a nie zwycięstwa - odpowiada Joachim Brudziński z Prawa i Sprawiedliwości. Były prezydent będzie wspierał tylko wybranych kandydatów z list PO. Poparł kandydata z Warszawy, który startuje z miejsca dziewiątego, mimo że z „jedynki” o mandat będzie walczyła sama premier - Ewa Kopacz.

Temat uchodźców

Komorowski włączył się również w dyskusję o uchodźcach. Wraz z setką intelektualistów oraz byłych europejskich przywódców podpisał apel do szefów państw Unii Europejskiej o większą solidarność w sprawie uchodźców. Swój podpis w tej sprawie złożył również były prezydent Aleksander Kwaśniewski. - To szczególne zadanie prezydenta. Jest już po wyborach. Zadaniem prezydenta jest budowanie wspólnoty obejmującej wszystkich obywateli i tych wszystkich, którzy będą mieszkańcami, czy obywatelami naszego kraju - powiedział Komorowski.

Autor: msz//rzw / Źródło: Fakty TVN

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości