Polska

Komorowski: Polska uznaje prawo Ukrainy do użycia siły w obronie integralności terytorialnej

Polska

PAPBronisław Komorowski wspiera Ukrainę

"Wstrząśnięty kolejnymi ofiarami separatystów, w trudnym dla Ukrainy okresie zmagania się z zagrożeniami dla integralności terytorialnej kraju, pragnę zapewnić Pana, Panie Prezydencie, o niezmiennym poparciu dla działań władz ukraińskich podejmowanych na rzecz przywrócenia pokoju" - napisał Bronisław Komorowski w liście do prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Prezydent podkreślił, że Polska popiera plan pokojowy Ukrainy.

"Z ogromnym smutkiem przyjąłem informację o zestrzeleniu malezyjskiego samolotu pasażerskiego, do którego doszło w dniu wczorajszym nad wschodnią Ukrainą" - napisał Komorowski.

Zaznaczył, że jest wstrząśnięty kolejnymi ofiarami separatystów. "W trudnym dla Ukrainy okresie zmagania się z zagrożeniami dla integralności terytorialnej kraju, pragnę zapewnić Pana, Panie Prezydencie, o niezmiennym poparciu dla działań władz ukraińskich podejmowanych na rzecz przywrócenia pokoju" - dodał.

Komorowski: pełne poparcie dla Ukrainy

Zaznaczył również, że Polska popiera plan pokojowy Ukrainy i "w pełni uznaje prawo Ukrainy do użycia siły w obronie swojej integralności terytorialnej i stabilizacji sytuacji".

"Dzisiaj, w obliczu kolejnej tragedii, solidaryzujemy się z Ukrainą i mamy nadzieję, że zostaną wyjaśnione wszystkie okoliczności zestrzelenia samolotu Malaysia Airlines. Chciałbym też podkreślić, że z całą stanowczością występujemy przeciwko wspieraniu 
w jakiejkolwiek formie separatystów. Odpowiedzialność moralna, polityczna i prawna za ich działania spada na tych, którzy udzielają im wsparcia" - napisał.

Na koniec ponownie zapewnił o pełnym poparciu Polski dla Ukrainy.

Autor: nsz//rzw/zp / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości