Polska

Komorowski pojedzie do Kijowa. Na pierwszą rocznicę Majdanu

Polska

Komorowski pojedzie do Kijowa. Na pierwszą rocznicę Majdanu
tvn24Prezydent uczci ofiary i bohaterów Majdanu

Prezydent Bronisław Komorowski przyjął zaproszenie prezydenta Ukrainy do udziału w obchodach pierwszej rocznicy Majdanu 22 lutego - poinformowała w poniedziałek szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

"Prezydent RP chciałby w ten sposób uczcić ofiary i bohaterów Majdanu oraz dać wyraz niezmiennemu poparciu Polski dla europejskiego wyboru Ukrainy" - podkreśliła Trzaska-Wieczorek.

Z Poroszenką przez telefon

W poniedziałek Komorowski rozmawiał telefonicznie z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. - Tematem rozmowy było omówienie sytuacji na wschodzie Ukrainy w kontekście aktualnych działań na rzecz rozwiązania rosyjsko-ukraińskiego konfliktu - powiedziała szefowa prezydenckiego biura prasowego.

W ubiegłym tygodniu kanclerz RFN Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande przeprowadzili rozmowy z prezydentem Ukrainy w Kijowie i prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Moskwie. Wiadomo, że dyskutowali na temat możliwości zakończenia walk na wschodniej Ukrainie, ale szczegóły na razie nie są znane.

Na środę planowane jest kolejne spotkanie na szczycie: przywódcy Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji rozmawiać będą w Mińsku.

Autor: js/kka/kwoj / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości