Polska

Komorowski: Jestem za in vitro

Polska

TVN24Komorowski popiera in vitro

Z każdym dniem poznajemy coraz więcej szczegółów nt. kandydatów na kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta. - Byłem, jestem i zawsze będę za życiem. To oznacza, że zawsze byłem przeciwko karze śmierci, byłem zawsze przeciwko aborcji na życzenia, byłem i jestem za in vitro, jestem przeciw eutanazji, będę za testamentem życia - oświadczył w piątek Bronisław Komorowski.

Komorowski podkreślił, że swoje zdanie wypowiedział "drukowanymi, dużymi literami". Dodał, że oczekuje, że jego konkurent w prawyborach - Radosław Sikorski - także powie, jakie ma w tych kwestiach poglądy.

- Nie po to, żeby go przyłapać na różnicy, tylko po to, abyśmy razem w ten sposób budowali wspólny punkt widzenia PO jako całości - wyjaśnił podczas spotkania z partyjnymi działaczami w Krakowie.

"Sprawy chowane pod sukno"

Polityk uważa, że prawybory w PO mogą służyć samej partii do sprecyzowania jej stanowiska w ważnych dla społeczeństwa sprawach, m.in. takich jak in vitro czy eutanazja. - Te kwestie wymagają pewnego doprecyzowania w ramach PO - wyjaśnił.

Ocenił, że niektóre z tematów już teraz "chowane są pod sukno". - To jest pytanie, czy PO ma w sobie tyle siły i determinacji, żeby godzić nowoczesność z tradycyjnym systemem wartości. Czy ma w sobie odwagę, żeby powiedzieć: my staniemy zawsze po stronie tych, którzy są za życiem - mówił Komorowski.

CO MÓWIŁ SIKORSKI O SWOJEJ PREZYDENTURZE - CZYTAJ

nsz//mat

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości