Polska

Komorowski i Duda zawieszają kampanię. W związku z tragedią w Tunezji

Polska

TwitterO jednodniowym zawieszeniu kampanii Bronisława Komorowskiego poinformował szef jego sztabu

"W związku z tragicznymi wydarzeniami w Tunezji odwołujemy jutrzejsze działania kampanijne Prezydenta RP" - poinformował w środę na Twitterze szef sztabu Bronisława Komorowskiego Robert Tyszkiewicz. Taką samą deklarację składa sztab Andrzeja Dudy, kandydata PiS.

- Prezydent na bieżąco jest informowany przez MSZ w sprawie ataku terrorystycznego, Kancelaria Prezydenta pozostaje również w kontakcie z placówką dyplomatyczną w Tunezji - powiedziała w środę szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Szef sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego Robert Tyszkiewicz (PO) poinformował na Twitterze, że "w związku z tragicznymi wydarzeniami w Tunezji" odwołane zostają czwartkowe "działania kampanijne prezydenta".

Podobną decyzję podjął kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Andrzej Duda.

"W związku z zamachem w Tunezji, gdzie najprawdopodobniej zginęli Polacy zawieszam swoją kampanię" - napisał polityk PiS.

Także Adam Jarubas napisał po południu na Twitterze: "W Tunezji zginęli niewinni ludzie niestety też nasi Rodacy. Współczuję i modlę się za rodziny ofiar. Wstrzymuję kampanię w dniu jutrzejszym".

Zamach w stolicy Tunezji

W środę doszło w Tunisie do zamachu terrorystycznego na słynne Muzeum Narodowe Bardo. Wśród turystów zwiedzających muzeum była duża grupa Polaków - 36 osób.

Według nieoficjalnych informacji, podanych w środę przez rzecznika MSZ Marcina Wojciechowskiego, wśród zabitych mogło być czterech obywateli RP. Wciąż nie jest ustalony los kilkunastu osób z Polski, trzech polskich obywateli zostało rannych.

Premier Tunezji Habib Essid poinformował, że w ataku terrorystów zginęło 19 osób, w tym 17 turystów. Tunezyjski premier dodał, że wśród zabitych są turyści polscy, włoscy, niemieccy i hiszpańscy.

[object Object]
22.06.2015 | Żona Polaka, który zginął w ataku w Tunezji, chce zadośćuczynienia od biura podróżyFakty TVN
wideo 2/21

Autor: asz//rzw / Źródło: Twitter.com, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości