Polska

Komorowski dobrym prezydentem? "Nie popełnia żadnych dużych błędów"

Polska

Komorowski dobrym prezydentem? "Nie popełnia żadnych dużych błędów"
tvn24Marek Siwiec i Mirosław Drzewiecki w "Faktach po Faktach"

- Musiałby być jakiś kataklizm - odpowiedział w "Faktach po Faktach" Mirosław Drzewiecki (PO), pytany o to, czy Bronisław Komorowski mógłby przegrać kolejne wybory prezydenckie. Jak ocenił, obecny prezydent dobrze sprawuje władzę i miałby szansę wygrać nawet w pierwszej turze. - Nie patrzcie na procenty, ale na to, jak ta prezydentura powinna wyglądać - zaapelował do PO Marek Siwiec (Twój Ruch).

Prezydent Bronisław Komorowski jeszcze oficjalnie nie zadeklarował, czy będzie ubiegał się o reelekcję. Ma to zrobić na początku przyszłego roku. Jednak zdaniem Mirosława Drzewieckiego (PO), musiałby wydarzyć się "kataklizm", by prezydent w nadchodzących wyborach przegrał.

- Bronisław Komorowski właściwie z roku na rok zwiększał swoje zaufanie społeczne. I dziś wydaje się, że jest tak dobrym prezydentem po tych prawie 5 latach, że każdy nowy kandydat, który wchodzi do gry, ma trudną sytuację - ocenił w "Faktach po Faktach" Mirosław Drzewiecki.

- Ja chcę państwa w Platformie Obywatelskiej przestrzec, i to w waszym interesie, przed takim właśnie opowiadactwem, jaki to jest fajny prezydent i jak on świetnie ten urząd sprawuje - skomentował słowa Drzewieckiego Marek Siwiec (Twój Ruch).

"Pomóżcie swojemu koledze"

Jak przekonywał Siwiec, PO nie powinna patrzeć na procenty, ale na to, "jak ta prezydentura powinna wyglądać". - Pomóżcie swojemu koledze, prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu, żeby skorygował mnóstwo błędów, które popełnił. Które nie przekładają się jeszcze dziś na notowania, ale przekładają się na jakość rządzenia - apelował w "Faktach po Faktach".

- Ja nie twierdzę, że można spać dlatego, że jest tak dobrze, że gorzej nie będzie na pewno - odpowiedział Mirosław Drzewiecki. - Natomiast uważam, że na dzisiaj, po 4,5 roku prezydentury, prezydent nie popełnia żadnych dużych błędów i jest tak naprawdę dobrym prezydentem - dodał.

Szanse Komorowskiego

Pytany, czy jego zdaniem Bronisław Komorowski mógłby zwyciężyć w pierwszej turze, Drzewiecki odpowiedział, że ma "duże szanse, choć to nie jest takie proste". - Trzeba brać pod uwagę, że ten elektorat PiS, to są wyznawcy rzędu około 30 proc. Bez względu na to, kto startuje zapewne głosy swoje oddadzą na kandydata, który reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość - stwierdził Drzewiecki.

- Jeżeli Bronisław Komorowski ma ambicje wykorzystania unikalnej szansy, jaką jest sytuacja w Platformie, zmiana premiera i druga kadencja, na którą liczy, to będzie inaczej sprawował mandat prezydenta w nowej kadencji - podsumował Marek Siwiec.

Autor: kde/kka/kwoj / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości