Polska

Komorowski chce wykorzystać harcerzy?

Polska

TVN24Bronisław Komorowski z harcerzami

Działacze PO chcą, by w walce o Pałac Prezydencki Bronisława Komorowskiego wspierali harcerze - donosi "Rzeczpospolita". Ci jednak twierdzą, że są organizacją apolityczną i w żadną kampanię angażować się nie będą.

"Rzeczpospolita" dotarła do listu, który został skierowany do lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej na Mazowszu. Autorzy pisma udzielają wskazówek dotyczących kampanii wyborczej Bronisława Komorowskiego. Wzywają między innymi do tego, by zainteresować nią organizacje harcerskie.

Ostrzeżenie przed kampanią

Magdalena Suchan, podharcmistrzyni z ZHP, zapewnia jednak w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że harcerze nie będą angażować się w kampanię. I dodaje, że do wszystkich instruktorów zostało już wysłane pismo, w którym harcmistrz Adam Massalski ostrzega przed angażowaniem struktur w kampanię polityczną.

Z kolei Elżbieta Cieśla z mazowieckiego sztabu Bronisława Komorowskiego zapewnia, że politycy PO nie chcą angażować w kampanię dzieci i młodzieży. - Jednak w harcerstwie są też osoby, które mają prawo głosować, i do takich właśnie osób chcemy kierować prośbę o poparcie - dodaje.

tka/fac/k

Wszystkie informacje na temat wyborów prezydenckich 2010, 24 godziny na dobę, można zobaczyć w SPECJALNYM SERWISIE www.tvn24.pl/wybory

Źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości