Polska

Komornik sprzedaje BMW Kurskiego

Polska

fotorzepa, East NewsSamochód Kurskiego do kupienia na aukcji

Czarne BMW X5 Jacka Kurskiego jest na sprzedaż. Na licytację wystawił je komornik po tym, gdy europoseł nie przeprosił Agory na łamach prasy. Rocznik samochodu - 2006, cena wywoławcza - 71 250 złotych.

OBWIESZCZENIE O LICYTACJI RUCHOMOŚCI

OŚWIADCZENIE JACKA KURSKIEGO

Jak czytamy w zawiadomieniu, aukcja odbędzie się 7 lipca o godzinie 10 w kancelarii komornika sądowego przy Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ.

Licytacja to prawdziwa okazja. Cena wywoławcza jest o ponad 20 tysięcy mniejsza od wartości szacunkowej samochodu. To tym BMW Kurski niejednokrotnie przekraczał prędkość, za co dostawał mandaty oraz punkty karne.

Bo zniesławił i nie przeprosił

Dlaczego samochód Jacka Kurskiego został przejęty o komornika? Chodzi o przeprosiny, których Kurski wbrew prawomocnym wyrokom sądu w dwóch procesach, nie wykonał na rzecz Agory S.A, wydawcy m.in. "Gazety Wyborczej". Jak powiedział nam prawnik spółki mecenas Piotr Rogowski, jeden z procesów dotyczy nieprawdziwej wypowiedzi polityka z maja 2006 roku, kiedy oskarżał w TVP "Wyborczą" o "układ medialny" z firmą J&S. Drugi proces Agora wytoczyła europosłowi za jego wypowiedź z lipca 2008 roku, gdy mówił o "terrorze medialnym" gazety.

Agora w obu przypadkach zażądała przeprosin w "Wyborczej" oraz w telewizji, a także wpłaty pieniędzy na cel społeczny. Kurski obydwie sprawy przegrał. Jednak od momentu wydania prawomocnego wyroku nie chciał jednak zastosować się do nakazu sądu i z własnej woli umieścić przeprosić na łamach "Wyborczej". Za zgodą sądu zrobiła to we wtorek za niego sama gazeta, jednak za umieszczenie przeprosin zapłacić ostatecznie będzie musiał polityk. Pieniądze na ten cel pochodzić będą właśnie z licytacji BMW, które zostało przejęte przez komornika.

Rozmawialiśmy z Jackiem Kurskim. Nie chciał komentować sprawy. Powiedział jedynie, że przygotowuje oświadczenie.

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: fotorzepa, East News

Pozostałe wiadomości