Kolejny bohater "afery madryckiej" z posadą w państwowej spółce

Polska

tvn24Tak byli posłowie PiS tłumaczyli się z "afery madryckiej" (wideo archiwalne z dnia 10.12.2014)

Adam Rogacki, były poseł PiS, dostał posadę w państwowej spółce PL.2012+. Będzie w składzie rady nadzorczej. Informację potwierdziła portalowi tvn24.pl rzeczniczka PGE Narodowego.

- Mogę potwierdzić, że rzeczywiście pan Adam Rogacki będzie w nowym składzie rady nadzorczej spółki PL.2012+ - mówi rzeczniczka PGE Narodowy, Monika Borzdyńska. - Nie wiem, kiedy został powołany - dodaje. Zadaniem Rogackiego miałoby być "dbanie o dobre funkcjonowanie spółki". Spółka PL.2012+ jest operatorem PGE Narodowego od 1 stycznia 2013 roku.

Firma odpowiedzialna jest za zarządzanie stadionem, zapewnienie jak największych zysków z jego funkcjonowania, a także za wszelkie działania marketingowe w celu wypromowania PGE Narodowy.

Adam Rogacki to kolejny były poseł PiS-u zamieszany w "aferę madrycką", który dostał propozycję pracy w spółce Skarbu Państwa. We wtorek Mariusz A. Kamiński został szefem Polskiego Holdingu Obronnego. Wczoraj zrezygnował jednak z tego stanowiska.

Bohater afery madryckiej

Adam Rogacki wraz z Adamem Hofmanem i Mariuszem A. Kamińskim zostali jesienią wyrzuceni z PiS w związku z tzw. aferą madrycką. Byli posłowie udali się w ramach parlamentarnej delegacji na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Madrycie. Na służbowy wyjazd pobrali z sejmowej kasy kilkanaście tysięcy złotych na podróż samochodami. Do Madrytu udali się jednak tanimi liniami lotniczymi.

Prokuratura wszczęła w sprawie rozliczenia podróży śledztwo, które ostatecznie umorzono pod koniec 2015 roku argumentując, że w sprawie nie doszło do oszustwa na szkodę Kancelarii Sejmu.

Z wykształcenia prawnik

Adam Rogacki pochodzi z Kalisza. Ukończył studia w prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, a także menadżerskie studium podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Z PiS-em związany był od 2005 roku. Zasiadał we władzach tej partii m.in jako wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS.

Autor: jaz/kk / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24