Polska

Kolejna matka rodziła po libacji

Polska

TVN24Noworoczny bobas

Blisko 2 promile alkoholu miała we krwi dziewczynka, która urodziła się nad ranem w Szpitalu Specjalistycznym w Dąbrowie Górniczej. 29 letnia matka dziecka pięć godzin po porodzie miała 1,5 promila.

Dziewczynka trafiła do inkubatora, otrzymuje kroplówki, które mają pomóc w odtruciu organizmu. - Pierwszy pomiar wykazał 1,9 promila, drugi 1,4. Dziecko śpi, jego stan jest stabilny – powiedział ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego dąbrowskiego szpitala Zbigniew Radecki.

Matka dziecka powiedziała lekarzom, że nie wiedziała, iż jest w ciąży, choć miała takie podejrzenia. Nie była pod kontrolą lekarską, nie sposób więc precyzyjnie ocenić, czy poród nastąpił przedwcześnie, ale prawdopodobnie tak było. - Przypuszczamy, że był to 36-37 tydzień ciąży. Dziecko waży jedynie 2 kg 300 g, ale być może waży mniej niż powinno na tym etapie ciąży ze względu na zaniedbania – dodaje ordynator Radecki.

Matka i jej konkubent pod sąd Pijana matka trafiła do szpitala po tym, jak z domu zabrało ją pogotowie ratunkowe z rozpoznaniem krwawienia z dróg rodnych. Kobieta miała widoczne obrażenia. Niewykluczone, że były to ślady pobicia. Pracownicy szpitala powiadomili policję, która dotarła do konkubenta kobiety i zarazem ojca jej dziecka, który w chwili badania miał 3,5 promila. O dalszym losie rodziców dziecka zdecyduje prokurator i sąd. W sprawie już zostało wszczęte postępowanie, które jest prowadzone pod kątem narażenia życia dziecka na niebezpieczenstwo. Z powodu swego stanu matka nie została na razie przesłuchana.

To nie pierwszy raz W lipcu podobne zdarzenie miało miejsce w Zabrzu – tam 34-letnia pijana kobieta urodziła chłopca, który miał we krwi 1,2 promila alkoholu. Dzień później matka, w samym szlafroku, uciekła ze szpitala. Kobieta urodziła wcześniej pięcioro innych dzieci, które były pod opieką dziadków po tym, jak sąd pozbawił ją praw rodzicielskich. Również w lipcu w Elblągu przyszedł na świat noworodek, który tuż po porodzie miał we krwi 1,8 promila.

Lekarze przypominają, że picie nawet niewielkich ilości alkoholu w ciąży jest niezwykle niebezpieczne dla życia i zdrowia dziecka.

Źródło: PAP, TVN24, IAR

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości