Polska

Kogo LiD wstawi na listy wyborcze?

Polska

TVN24/ArchiwumRadą ProgramowąLewicy i Demokratów kieruje Aleksander Kwaśniewski

Dzisiaj Rada Programowa Lewicy i Demokratów będzie kontynuować rozmowy o programie i kształcie listy wyborczych. Aleksander Kwaśniewski zapowiedział w poniedziałek, że w ciągu najbliższych kilkunastu dni LiD będzie chciał zaprezentować swój program.

Kwaśniewski powiedział, że parytety na listach LiD są "dość oczywiste" w związku z wynikami wyborczymi poszczególnych ugrupowań, ale podlegają weryfikacji w konkretnych przypadkach. Były prezydent poinformował, że na czołowych miejscach list LiD znajdą się liderzy wszystkich ugrupowań tworzących koalicję, ale również kilka osób niezwiązanych formalnie z partiami politycznymi, które "myślą centrolewicowo". Zdementował jednocześnie doniesienia "Wprost", jakoby zażądał dla swoich ludzi specjalnej puli na "jedynkach" list LiD.

Pytany, czy Marek Borowski zostanie liderem listy warszawskiej, Kwaśniewski powiedział, że może się tak stać, ale decyzja jeszcze nie zapadła. Sam Borowski powiedział dziennikarzom, że "wszystko wskazuje na to", że będzie "jedynką" w Warszawie. Podkreślił, że był kandydatem LiD w ostatnich wyborach na prezydenta Warszawy i liderem warszawskiej listy SdPl w wyborach parlamentarnych w 2005 roku.

Źródło: PAP/Radio Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/Archiwum