Polska

KOD wspiera Koalicję Europejską. "Tylko razem jesteśmy w stanie wygrywać"

Polska

Schetyna: razem możemy zrealizować marzenia o zjednoczonej opozycji
Schetyna: razem możemy zrealizować marzenia o zjednoczonej opozycjitvn24
wideo 2/35

Wesprzemy swoimi działaniami w całej Polsce Koalicję Europejską - oświadczyła Magdalena Filiks z Komitetu Obrony Demokracji podczas sobotniej konwencji. Działaczom KOD dziękował Grzegorz Schetyna. - Czy to był mróz, czy to był śnieg, czy lało jak z cebra, czy było słońce, zawsze byliśmy razem i chcę wyraźnie to powiedzieć: będziemy o tym pamiętać - mówił przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

- Komitet Obrony Demokracji od początku popierał i dzisiaj też popiera Koalicję Europejską (...). Po wielu miesiącach rozmów ustaliliśmy, że wesprzemy Koalicję swoimi działaniami w całej Polsce - mówiła Filiks podczas konwencji KOD w Warszawie.

Zapowiedziała, że KOD włączy się m.in. w "działania frekwencyjne i mobilizacyjne" przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, a także będzie "kontrolował wybory".

- Nie jesteśmy przybudówką żadnej partii politycznej. Jeśli ktoś nie rozumie idei łączenia ponad podziałami, to znaczy, że życzy, by w Polsce rządził PiS - oświadczyła Filiks.

Schetyna: tylko razem jesteśmy w stanie wygrywać

Grzegorz Schetyna dziękował przedstawicielom Komitetu Obrony Demokracji za to, że "dali Polkom, Polakom i Polsce nadzieję". Podkreślił, że politycy opozycji uczestniczyli w demonstracjach KOD, ale to "niezłomność, wielka mobilizacja, głębokie przekonanie, że bardzo twardo, wspólnie trzeba mówić prawdę zaraz po wyborach 2015 roku", dawała siłę.

- Czy to był mróz, czy to był śnieg, czy lało jak z cebra, czy było słońce, zawsze byliśmy razem i chcę wyraźnie to powiedzieć: będziemy o tym pamiętać, dziękujemy KOD-owi - oświadczył Schetyna.

Lider PO wskazywał, że trwa "maraton wyborczy", zapoczątkowany przez ubiegłoroczne jesienne wybory samorządowe. - To wszystko pokaże, czy jesteśmy w stanie w mobilizacji, we wspólnym przekonaniu, we wspólnej pracy, solidarności zmienić Polskę, czy jesteśmy gotowi. Wierzę, że tak, że nasza wspólna odpowiedź musi być twierdząca - mówił Schetyna.

- Tylko razem jesteśmy w stanie wygrywać, tylko razem jesteśmy w stanie zrealizować wasze, nasze wspólne marzenia, te wykrzyczane na wielu demonstracjach: "zjednoczona opozycja, bądźcie razem, bo tylko razem możecie wygrywać". Dzisiaj jesteśmy razem - przekonywał przewodniczący PO.

"Łączy nas demokracja, praworządność, a nade wszystko Polska"

Głos na konwencji zabrała też Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej. Jak mówiła, w tegorocznych wyborach Polacy będą decydować, czy chcą iść "w kierunku Europy Zachodniej, poszanowania praworządności i demokracji", czy w kierunku "putinowskiej Rosji".

Podkreśliła, że Koalicja Europejska liczy na pomoc wszystkich członków Komitetu Obrony Demokracji. - Łączy nas hasło "Konstytucja", łączy nas demokracja, łączy nas praworządność, Europa, a nade wszystko Polska - mówiła. - Koalicja Europejska, to silna Polska w silnej Europie. PiS to dalsza marginalizacja Polski i osłabienie polityczne, ekonomiczne i militarne, a także możliwy polexit - powiedziała Lubnauer.

Autor: KB,ads//rzw,now / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości