"Ruszamy w Polskę. Będziemy konsultować nasz program"

TVN24

Koalicja Obywatelska w Wałbrzychu zainagurowała kampanię wyborczątvn24
wideo 2/37

Będziemy we wszystkich miejscach, będziemy chcieli rozmawiać, konsultować nasz program - mówiła w sobotę w Wałbrzychu kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska.

PRZECZYTAJ PROGRAM KOALICJI OBYWATELSKIEJ

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna poinformował, że w Wałbrzychu Koalicja Obywatelska rozpoczyna kampanię wyborczą.

- Będziemy blisko ludzi, będziemy ich pytać, będziemy dalej rozmawiać o programie, w jaki sposób rozwiązać ich problemy, w jaki sposób im pomóc - mówił.

- Po to jest polityka i po to są politycy, żeby pomagać zwykłym ludziom i my w tej kampanii będziemy to codziennie pokazywać - podkreślił.

"Będziemy we wszystkich miejscach"

Kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska przypomniała, że w piątek Koalicja Obywatelska zaprezentowała program wyborczy.

- Chcemy ten program z państwem zrealizować. Wiemy, że można jeszcze tam dodać wiele nowych spraw, dlatego ruszamy dalej w Polskę. Będziemy we wszystkich miejscach. Będziemy chcieli z państwem rozmawiać, konsultować nasz program, słuchać o problemach lokalnych - powiedziała.

Dodała, że "jeżeli chcemy, żeby ludzie czuli się w naszym kraju szczęśliwi, musimy każdego traktować indywidualnie". - Nikt nie może zostać sam, nikt nie może zostać zapomniany - podkreśliła Kidawa-Błońska.

- Chcemy zbudować wspólnie Polskę przyjazną ludziom, Polskę bez nienawiści - mówiła.

Dodała, że na listach Koalicji Obywatelskiej w Wałbrzychu są "świetni kandydaci, bardzo merytoryczni".

- Startujemy dzisiaj z Wałbrzycha. Będziemy jeździli przez wszystkie dni naszymi busami i będziemy z państwem rozmawiali. Szukajcie nas wszędzie, wszystkich zapraszamy do rozmowy, z każdym będziemy rozmawiać - powiedziała kandydatka na premiera, zwracając się do wyborców.

Siemoniak: to znak zwycięstwa

Poseł PO-KO Tomasz Siemoniak nawiązał do wyborów parlamentarnych w 2015 roku. Wtedy w okręgu wałbrzyskim Platforma Obywatelska zdobyła najwięcej mandatów do Sejmu. Przekonywał, że właśnie dlatego rozpoczęcie kampanii w Wałbrzychu to "znak do zwycięstwa". Mówił też, że przedstawione w piątek punkty programu KO "idealnie trafiają w potrzeby mieszkańców Wałbrzycha i Dolnego Śląska". - To są kwestie seniorów, kwestie zdrowia, kwestie szkoły, więc czekamy na rozmowy z mieszkańcami, co jest najważniejsze; przez te tygodnie kampanii będziemy cały czas bardzo blisko, chcąc też słuchać - dodał.

Poseł PO-KO odniósł się także do zmiany "jedynki" na liście KO we Wrocławiu. Lider PO Grzegorz Schetyna wystartuje tam z pierwszego miejsca, a Małgorzata Kidawa-Błońska będzie "jedynką" KO w Warszawie, choć początkowo miało być odwrotnie.

- Doszło do zmiany we Wrocławiu, żałujemy, że pani marszałek wybrała Warszawę, nikt nie jest doskonały, ale bardzo się cieszę, że przewodniczący Grzegorz Schetyna, przyjaciel Wałbrzycha, jest liderem listy we Wrocławiu, bo chcemy razem wiele zrobić dla Dolnego Śląska - powiedział były szef MON.

- Chcemy, żeby Wałbrzych i cały okręg, były częścią jednego, dobrze rozwijającego się Dolnego Śląska - dodał.

Program wyborczy "Twoja Polska"

Koalicja Obywatelska zaprezentowała program "Twoja Polska" w piątek na konwencji wyborczej w Warszawie.

Jego niektóre punkty to: gwarancja trzynastej emerytury, odpolitycznienie mediów, niezależność wymiaru sprawiedliwości, wyższe płace i zyski firm, darmowe in vitro, wydłużenie urlopu ojcowskiego, związki partnerskie, ochrona kobiet, wsparcie dla seniorów.

ZOBACZ PROGRAM KOALICJI OBYWATELSKIEJ >

Autor: js//plw / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty: