TVN24 | Polska

Pijany mężczyzna wpadł do rzeki, twarzą do wody. Nie potrafił się wydostać, uratowali go policjanci

TVN24 | Polska

Autor:
ib/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Pijany mężczyzna wpadł do rzeki
Pijany mężczyzna wpadł do rzekiTVN24 Wrocław/Kluczbork 112
wideo 2/5
TVN24 Wrocław/Kluczbork 112 Pijany mężczyzna wpadł do rzeki

54-latek nieomal utopił się w rzece w Kluczborku na Opolszczyźnie. Kompletnie pijany mężczyzna wpadł do wody i nie był w stanie wyjść z niej o własnych siłach. Jak informuje policja, unosił się na powierzchni twarzą do dołu, ledwo mogąc zaczerpnąć powietrza.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w rejonie ogródków działkowych przy alei Pokoju w Kluczborku. Naoczny świadek zadzwonił na numer alarmowy z informacją o topiącym się - w rzece Młynówce - mężczyźnie. Dyżurny we wskazane miejsce skierował pobliski patrol policji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Uratowany, był pijany

- Mundurowi zauważyli mężczyznę, który bezwładnie unosił się na rzece twarzą do lustra wody, odchylając głowę, aby zaczerpnąć powietrza. Policjanci ruszyli na ratunek, jeden z nich wszedł do lodowatej wody i wyciągnął mężczyznę na brzeg - informuje Dariusz Świątczak z biura prasowego opolskiej policji.

W wyciąganiu 54-latka pomogli strażacy, którzy na miejscu pojawili się chwilę po policji. Zdjęli przemoczoną odzież mężczyzny i przykryli go własnymi kurtkami. Później kurtki zamieniono na koc termiczny. Mężczyzna na noszach został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.

54-letni mężczyzna był pijanyKluczbork 112

Jak się później okazało, mężczyzna był pijany. Policja nie ujawnia jednak jak bardzo, ale przyznaje, że to było przyczyną wpadnięcia do rzeki. Mieszkaniec Kluczborka trafił do szpitala. Z informacji przekazywanych przez policję wynika, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Autor:ib/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kluczbork 112

Pozostałe wiadomości