Klub poselski Twojego Ruchu przestał istnieć. Będzie "Koło Poselskie Ruch Palikota"

Polska

tvn24Palikot ma problem ze swoją partią

"Z inicjatywy Janusza Palikota został rozwiązany Klub Poselski Twój Ruch" - ogłosił Michał Kabaciński. Nowy rzecznik partii Palikota zapowiedział na czwartek rano konferencję prasową.

Informację o rozwiązaniu klubu poselskiego i utworzeniu koła Kabaciński podał na Twitterze. W czwartek rano Palikot ma spotkać się z dziennikarzami i być może wówczas udzieli szerszych wyjaśnień.

Klub parlamentarny musi mieć co najmniej 15 członków. Koło tylko trzech. W zamian ma jednak mniejsze uprawnienia, nie jest między innymi reprezentowane na Konwencie Seniorów.

Zamieszanie w szeregach

Środa była trudnym dniem dla partii Twój Ruch. Andrzej Rozenek, dotychczasowy rzecznik ugrupowania i skarbnik, zrezygnował z pełnienia tych funkcji. Jak wyjaśnił, miało to związek z „niewyjaśnionymi nieprawidłowościami finansowymi” dotyczącymi nie płacenia składek na ZUS dla pracowników klubu poselskiego Twój Ruch. Rozenek zapewniał jednak, że pozostaje w partii.

Decyzją Palikota nowym rzecznikiem ugrupowania i klubu Twój Ruch został Michał Kabaciński, a nowym wiceprzewodniczącym klubu poselskiego Jerzy Borkowski.

W środę wieczorem Palikot opublikował na Twitterze dwa dokumenty - zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS oraz wniosek do ZUS o odblokowanie konta bankowego TR w związku z dokonaniem należnej wpłaty. Polityk przyznał jednak, że "były oczywiście w okresach poprzednich opóźnienia w płatnościach spowodowane różnymi względami".

Materiał programu "Polska i Świat" o zawirowaniach na lewicy

Wstrząsy na lewicyTVN 24

Autor: mk / Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP | Rafał Guz