Klub poselski Twojego Ruchu przestał istnieć. Będzie "Koło Poselskie Ruch Palikota"

Klub Twojego Ruchu rozwiązany
tvn24Palikot ma problem ze swoją partią

"Z inicjatywy Janusza Palikota został rozwiązany Klub Poselski Twój Ruch" - ogłosił Michał Kabaciński. Nowy rzecznik partii Palikota zapowiedział na czwartek rano konferencję prasową.

Informację o rozwiązaniu klubu poselskiego i utworzeniu koła Kabaciński podał na Twitterze. W czwartek rano Palikot ma spotkać się z dziennikarzami i być może wówczas udzieli szerszych wyjaśnień.

Klub parlamentarny musi mieć co najmniej 15 członków. Koło tylko trzech. W zamian ma jednak mniejsze uprawnienia, nie jest między innymi reprezentowane na Konwencie Seniorów.

Zamieszanie w szeregach

Środa była trudnym dniem dla partii Twój Ruch. Andrzej Rozenek, dotychczasowy rzecznik ugrupowania i skarbnik, zrezygnował z pełnienia tych funkcji. Jak wyjaśnił, miało to związek z „niewyjaśnionymi nieprawidłowościami finansowymi” dotyczącymi nie płacenia składek na ZUS dla pracowników klubu poselskiego Twój Ruch. Rozenek zapewniał jednak, że pozostaje w partii.

Decyzją Palikota nowym rzecznikiem ugrupowania i klubu Twój Ruch został Michał Kabaciński, a nowym wiceprzewodniczącym klubu poselskiego Jerzy Borkowski.

W środę wieczorem Palikot opublikował na Twitterze dwa dokumenty - zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS oraz wniosek do ZUS o odblokowanie konta bankowego TR w związku z dokonaniem należnej wpłaty. Polityk przyznał jednak, że "były oczywiście w okresach poprzednich opóźnienia w płatnościach spowodowane różnymi względami".

Materiał programu "Polska i Świat" o zawirowaniach na lewicy

Wstrząsy na lewicy
Wstrząsy na lewicyTVN 24

Autor: mk / Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP | Rafał Guz

Pozostałe wiadomości