TVN24 | Polska

Spotkanie klubu Koalicji Obywatelskiej w Jachrance. Wśród ustaleń spotkania z wyborcami, "wielki kongres" i MeetUpPO

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
akr/dap
Źródło:
PAP, TVN24
Jan Grabiec o ustaleniach spotkania klubu KO w Jachrance
Jan Grabiec o ustaleniach spotkania klubu KO w JachranceTVN24
wideo 2/3
TVN24Jan Grabiec o ustaleniach spotkania klubu KO w Jachrance

W poniedziałek w podwarszawskiej Jachrance zebrał się na wyjazdowym posiedzeniu klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej. Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec przekazał później, że klub już w tym tygodniu rozpoczyna spotkania z wyborcami. Dodał, że będą organizowane tak, by "do czerwca odbyło się ich ponad tysiąc". Przekazał też, że na początku lipca odbędzie się "wielki kongres Platformy Obywatelskiej".

W poniedziałkowych obradach klubu Koalicji Obywatelskiej w Jachrance pod Warszawą uczestniczył między innymi lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Jego wystąpienie było głównym punktem spotkania. Wieczorem po poniedziałkowych rozmowach rzecznik PO Jan Grabiec przekazał dziennikarzom, że klub już w tym tygodniu rusza ze spotkaniami z ludźmi. Dodał, że będą organizowane tak, by "do czerwca odbyło się ich ponad tysiąc".

- A 2 lipca (odbędzie się - przyp. red.) wielki kongres Platformy Obywatelskiej, podsumowanie tych dotychczasowych rozmów, debat, spotkań z wyborcami w całej Polsce - mówił. Przekazał, że wydarzenie odbędzie się w Radomiu.

Rzecznik poinformował też, że powstaje inicjatywa MeetUpPO, która ma na celu dotarcie do młodych wyborców.

Jan Grabiec o inicjatywie MeetUpPO
Jan Grabiec o inicjatywie MeetUpPOTVN24

Grabiec zapewnił, że zaplanowana polityczna ofensywa nie ma związku z tym, że KO spodziewa się przyspieszonych wyborów. - Spodziewamy się, że wybory będą w konstytucyjnym terminie, jesienią przyszłego roku. Istotne jest jednak to, by te najbliższe półtora roku dobrze przepracować. Tym bardziej, że przez ostatnie lata aktywność społeczna z powodu pandemii była bardzo osłabiona - przypomniał. - Musimy więc nadrobić te dwa lata ograniczeń - dodał.

Jan Grabiec: jedna lista to najlepsze rozwiązanie

Polityk przekazał, że w swym wystąpieniu Tusk mówił między innymi o potrzebie jedności opozycji i stworzenia jednej wspólnej listy, "nawet gdyby PO czy Koalicja Obywatelska musiały trochę ustąpić". - Jedna lista to najlepsze rozwiązanie, dające ogromne szanse na zwycięstwo - ocenił.

Rozmawiano też o najbliższym posiedzeniu Sejmu i głosowaniu nad prezydenckim projektem ustawy o Sądzie Najwyższym. - Zakładamy, że będziemy przeciw, o ile w drugim czytaniu nie zostaną wprowadzone istotne zmiany - zapowiedział Grabiec. Podczas obrad klubu potwierdzono też, dodał rzecznik, chęć podpisania przez KO wspólnej deklaracji ze stowarzyszeniem samorządowym "Tak! Dla Polski". Treść deklaracji jest już wstępnie uzgodniona, a do podpisania miałoby dość w środę. - Samorządowcy dają nam przykład, jak się porozumieć, by stworzyć jedną listę. Są tam działacze samorządowi z PO, PSL, Lewicy, niezależni - podkreślił Grabiec.

Grabiec: chcemy, żeby w najbliższych tygodniach w całej Polsce odbyło się tysiąc spotkań

Przed spotkaniem Grabiec powiedział, że "będziemy rozmawiać, jak zwykle na klubie, o bieżącej polityce, o programie najbliższego posiedzenia Sejmu". - Ważnego z wielu przyczyn, ze względu na środki finansowe zablokowane przez obecny rząd, środki z Krajowego Planu Odbudowy. Ale także będziemy rozmawiać o planach, o aktywności Platformy Obywatelskiej i naszych koalicjantów - mówił.

- Jesteśmy przygotowani do tego, żeby ruszyć w Polskę za Donaldem Tuskiem. Chcemy, żeby w najbliższych tygodniach w całej Polsce odbyło się tysiąc spotkań parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, Koalicji Obywatelskiej. Tak, żeby odwiedzić wszystkie powiaty i mniejsze miasta, w których sympatycy opozycji czekają na spotkanie - dodał Grabiec.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr/dap

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości