TVN24 | Polska

Auto zjechało z drogi i dachowało. Kierowca uciekł do lasu, szukali go z noktowizorem

TVN24 | Polska

Autor:
bż/
tam
Źródło:
TVN24 Łódź
Kierowca miał ponad pół promila alkoholu w organizmie
Kierowca miał ponad pół promila alkoholu w organizmieTVN24 Łódź, Google Street View
wideo 2/10
TVN24 ŁódźKierowca miał ponad pół promila alkoholu w organizmie

Przez godzinę policjanci i strażacy szukali wśród drzew kierowcy samochodu, który rozbił się na obwodnicy Kleszczowa (woj. łódzkie). Mężczyzna na oczach świadków uciekł do lasu po tym, jak jego pojazd zjechał z drogi i dachował. Okazało się, że 24-latek był pijany.

W piątek, około godziny 18:30 jeden z kierowców jadących obwodnicą Kleszczowa zauważył, że jadący z przeciwnej strony seat wypadł z drogi na łuku i dachował. Auto znalazło się w rowie. Świadek zatrzymał swój pojazd, żeby udzielić pierwszej pomocy osobom z rozbitego samochodu.

- Kierowca seata wyszedł z pojazdu o własnych siłach i uciekł w kierunku lasu. Nie reagował na wołanie - przekazuje nadkomisarz Iwona Kaszewska z bełchatowskiej komendy.

Przejeżdżający przypadkowo obok miejsca zdarzenia ratownicy medyczni byli świadkami ucieczki kierowcy. Jeden z nich próbował gonić mężczyznę, ale zgubił go między drzewami.

Poszukiwania

Na miejsce wezwano policję. Poszukiwania kierowcy potraktowano priorytetowo, bo istniało podejrzenie, że mężczyzna - mimo obrażeń - uciekł do lasu na skutek szoku. Policjanci znali tożsamość kierowcy, bo w aucie pozostawił on swój dowód osobisty.

- Na miejscu zdarzenia pojawili się też strażacy, którzy dysponowali kamerą termowizyjną - dodaje Kaszewska.

Przez kolejną godzinę mundurowi przeczesywali las. W końcu namierzyli 24-latka.

- Został namierzony w Łękińsku. Miał na głowie wyraźne obrażenia. Okazało się, że w organizmie miał ponad pół promila alkoholu - przekazuje rzeczniczka bełchatowskiej komendy powiatowej.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zarzuty

Mężczyzna początkowo próbował zaprzeczać temu, że jechał seatem, który rozbił się w rowie.

- Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Stracił też prawo jazdy - mówi Kaszewska.

Podejrzanemu grozi do dwóch lat więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Łękińsko

Autor:bż/ tam

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View, TVN24 Łódź

Pozostałe wiadomości