Polska

Kinga Rusin i Bogusław Linda poprowadzą galę "Ludzi Wolności" w TVN 1 czerwca

Polska

TVN/x-newsTransmisja gali już 1 czerwca w TVN o godz. 20:00

Kinga Rusin i Bogusław Linda poprowadzą uroczystą galę "Ludzi Wolności", podczas której poznamy zwycięzców plebiscytu, organizowanego przez TVN i "Gazetę Wyborczą" z okazji 25-lecia odrodzenia wolnej Polski. Na scenie pojawi się plejada wybitnych polskich artystów, m.in. Kayah, Kasia Nosowska, Leszek Możdżer i Edyta Górniak. Transmisja gali już 1 czerwca o godz. 20.00 w TVN.

"Ludzie Wolności" to plebiscyt, w którym widzowie TVN i czytelnicy "Gazety Wyborczej" nagradzają osoby, będące dla Polaków symbolami niepodległości, rozwoju i demokracji. Honorowy patronat nad akcją objął prezydent RP Bronisław Komorowski.

Głosować można jeszcze przez kilka dni

Najpierw z setek zgłoszeń kapituła nagrody wyłoniła pięciu nominowanych w pięciu kategoriach. Teraz wszystko zależy od widzów i czytelników - głosy oddawać można już tylko do 31 maja. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 1 czerwca. ZOBACZ LISTĘ WSZYSTKICH NOMINOWANYCH

Gwiazdy na uroczystej gali

Na uroczystości wystąpią m.in. Kayah, Kasia Nosowska, Leszek Możdżer, Wojciech Waglewski, Mela Koteluk, Skubas, Dawid Podsiadło, Marcin Wyrostek, Stanisław Sojka i Edyta Górniak oraz "Królowa Majdanu" Rusłana Łyżyczko.

Galę poprowadzą Kinga Rusin i Bogusław Linda.

Transmisja wydarzenia już 1 czerwca o godz. 20.00 w TVN. WIĘCEJ O KONKURSIE NA LUDZIEWOLNOSCI.PL

Autor: kde//rzw/zp / Źródło: TVN, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN/x-news

Raporty: