Kilkulatek sam na klatce schodowej w Katowicach. Policja odnalazła matkę

TVN24

Aktualizacja:
Wcześniej policja informowała, że dostała wiele tropówtvn24
wideo 2/3

Policja odnalazła matkę kilkuletniego chłopca, którego w sobotę znaleziono na klatce schodowej w bloku w Katowicach. Kobieta jest teraz przesłuchiwana.

W sobotę wieczorem na parterze bloku przy ulicy Łącznej 5 w Katowicach jedna z mieszkanek spotkała kilkuletniego chłopca. Kontakt z nim był utrudniony, w chwili znalezienia był bardzo zdenerwowany. Nie było przy nim opiekunów.

Chłopca przebadali lekarze, a następnie przewieziono go do placówki opiekuńczej. Jego wiek oszacowano na około trzy lata.

Matka odnaleziona

Przez prawie dobę policjantom nie udawało się ustalić tożsamości dziecka ani odnaleźć jego rodziców, stąd w niedzielę wieczorem funkcjonariusze zdecydowali o opublikowaniu na policyjnej stronie internetowej zdjęcia chłopca oraz informacji o okolicznościach jego odnalezienia.

Nadkom. Paweł Warchoł z katowickiej policji powiedział dziennikarzom w poniedziałek, że na trop matki dziecka policjanci trafili dzięki informacji przekazanej na policyjną infolinię. Kobieta została zatrzymana w parku, blisko komisariatu.

- Trudno mi mówić, czy była zaskoczona, ale na pewno ta sytuacja była dla niej niecodzienna i raczej się jej nie spodziewała - powiedział. - To 27-letnia mieszkanka województwa świętokrzyskiego. Aktualnie jest przesłuchiwana - podkreślił.

Trzylatek sam w katowickim bloku. Policja odnalazła matkęFakty po południu

Policjant dodał, że 27-latka nie była zameldowana na terenie Katowic. Nie była notowana.

- Nie jest wykluczone, że tej kobiecie zostaną postawione zarzuty - mówił policjant. - Prawdopodobnie będzie to zarzut narażenia na utratę zdrowia i życia w związku z tym, że na pani ciążył obowiązek zapewnienia opieki temu dziecku.

Chłopiec na razie pozostanie w placówce opiekuńczej. Policja ustala, jak doszło do tego, że w sobotę wieczorem znalazł się sam na klatce schodowej.

Matka trzyletniego dziecka odnalezionatvn24

Autor: JZ,pk/tr/plw / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja