Czy polscy dyplomaci w Kijowie są bezpieczni? Wiceszef MSZ o sytuacji urzędników i placówek

Autor:
akr/kab
Źródło:
TVN24
Przydacz: polscy dyplomaci w Kijowie są bezpieczni
Przydacz: polscy dyplomaci w Kijowie są bezpieczniTVN24
wideo 2/10
TVN24Przydacz: polscy dyplomaci w Kijowie są bezpieczni

Jestem w kontakcie z naszymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo polskich placówek - przekazał wiceszef resortu dyplomacji Marcin Przydacz pytany o sytuację w ostrzelanym Kijowie. Dodał, że "wszyscy polscy dyplomaci są bezpieczni" i nie ma żadnych informacji o uszkodzeniach polskich placówek.

Rakiety spadły na centrum Kijowa oraz na wiele innych miast. W ukraińskiej stolicy trafione zostało biuro wizowe niemieckiej ambasady. Wiceszef MSZ był pytany w tym kontekście, czy polscy dyplomaci są bezpieczni. - Jestem w bieżącym kontakcie z naszymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo polskich placówek. W tym momencie wszyscy polscy dyplomaci są bezpieczni, nie mamy żadnych informacji dotyczących jakichś bezpośrednich uszkodzeń dotyczących polskiej infrastruktury, polskich placówek - przekazał.

Przydacz: dyplomaci są przeszkoleni

Przydacz powiedział też, że "w ostatnich miesiącach skomasowaliśmy obecność dyplomatyczną przede wszystkim w jednym budynku, w ambasadzie Rzeczypospolitej przy Jarosławowym Wale w Kijowie". - Oczywiście jest także Instytut Polski, ale konsul pracuje wspólnie z ambasadorem w jednym budynku. Są bezpieczni - kontynuował.

Wskazywał przy tym, że "ryzyko w oczywisty sposób jest". - Nasi dyplomaci są odpowiednio do tego przeszkoleni, poinformowani, jak zachowywać się w sytuacji alarmów bobowych, alarmów rakietowych - zapewnił.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości