Pijana położna na dyżurze. Szpital: nie miała kontaktu z pacjentami

Autor:
bp/
tam
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Kielce (Świętokrzyskie)
Kielce (Świętokrzyskie)Google Earth
wideo 2/3
Google EarthKielce (Świętokrzyskie)

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miała położna, która pełniła dyżur w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. Po anonimowym zgłoszeniu zatrzymali ją policjanci. Kobieta straciła pracę i odpowie przed sądem. Dyrekcja szpitala podkreśla, że do zdarzenia doszło na początku nocnego dyżuru, a 29-latka "nie miała kontaktu z pacjentami".

Położna ze Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach przyszła w poniedziałek wieczorem do pracy pod wpływem alkoholu. Anonimowe zgłoszenie w tej sprawie trafiło do policjantów.

Ponad dwa promile, utrata pracy i zarzut dla położnej

- Policjanci, którzy przybyli na miejsce, sprawdzili stan trzeźwości 29-latki. Badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu - przekazała młodszy aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy kieleckiej policji.

Dyrekcja szpitala, w którym pracowała 29-latka, poinformowała, że kobieta została zwolniona. - Umowa o pracę została z nią rozwiązana. Jedynym pozytywnym elementem tej przykrej sytuacji jest fakt, że stało się to na początku nocnego dyżuru. Kobieta nie miała kontaktu z pacjentami naszego szpitala - podkreślił dyrektor placówki Rafał Szpak.

Jak dowiedzieliśmy się od kieleckich policjantów, 29-latka usłyszała już zarzut podjęcia pracy pod wpływem alkoholu. To wykroczenie, za które grozi areszt lub grzywna. - Położnej się poszczęściło, że jeszcze nie zaczęła czynności służbowych. Gdyby miała kontakt z pacjentami, zarzut mógłby być poważniejszy - podkreśliła Perkowska-Kiepas.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/ tam

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: google maps

Pozostałe wiadomości