TVN24 | Polska

Kielce. Kierowca miejskiego autobusu zobaczył leżącego na ziemi człowieka. Zatrzymał pojazd i ruszył na pomoc

TVN24 | Polska

Autor:
bp//rzw
Źródło:
TVN24, ZTM Kielce, "Echo Dnia"
Zobaczył leżącego na ziemi człowieka. Zatrzymał autobus i ruszył na pomoc
Zobaczył leżącego na ziemi człowieka. Zatrzymał autobus i ruszył na pomocTVN24, ZTM Kielce
wideo 2/3
TVN24, ZTM KielceZobaczył leżącego na ziemi człowieka. Zatrzymał autobus i ruszył na pomoc

Krzysztof Żak, kierowca miejskiego autobusu, nie wahał się ani chwili, gdy zobaczył leżącego człowieka. Gdy inni w porannym pośpiechu mijali mężczyznę, pracownik kieleckiego Zarządu Transportu Miejskiego zatrzymał pojazd i dobiegł do potrzebującej pomocy osoby. Jedna z pasażerek wezwała pogotowie.

Kierowca miejskiego autobusu w Kielcach uratował we wtorek rano życie starszego mężczyzny, który leżał na chodniku przy ulicy Ściegiennego. Krzysztof Żak, gdy podczas pracy zauważył potrzebującego seniora, zatrzymał pojazd i pobiegł mu pomóc.

Żak: zareagowałem błyskawicznie, nie zastanawiałem się

Jak relacjonuje Krzysztof Żak w rozmowie z reporterką TVN24 Eweliną Wojtusik, gdy tylko zobaczył potrzebującego pomocy człowieka, od razu zareagował. - Zobaczyłem, że leży w kałuży krwi. Nawet się nie zastanawiałem, to był odruch. Zaciągnąłem ręczny, włączyłem światła awaryjne, wyszedłem do tego człowieka i podniosłem go - powiedział kierowca.

Krzysztof ŻakTVN24

- Pozbierał jego rzeczy rozrzucone na chodniku. Przed nami jechały inne samochody, nikt się nie zatrzymał [...]. Wszyscy pędzili. A ten kierowca wykazał się sercem i empatią, mimo że wisiał nad nim rozkład jazdy i konieczność trzymania się go - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami "Echa Dnia" kobieta będąca świadkiem zajścia.

Gdy kierowca zajmował się rannym mężczyzną, jedna z pasażerek autobusu wezwała na miejsce pogotowie ratunkowe.

Nagranie z monitoringu

Akcję ratunkową udokumentowała kamera monitoringu. Na nagraniu, udostępnionym redakcji tvn24.pl przez Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach, widać zatrzymujący się autobus, a później wybiegającego z kabiny kierowcę. Chwilę później dobiega on do rannego mężczyzny, a z pojazdu wybiega pasażer i również rusza na pomoc. Po jakimś czasie do akcji ratunkowej dołącza kolejna pasażerka.

Nie wiadomo na razie, co doprowadziło do zranienia mężczyzny.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp//rzw

Źródło: TVN24, ZTM Kielce, "Echo Dnia"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości