TVN24 | Polska

Samochód wjechał pod pociąg. Trzy osoby zginęły, kilkunastoletni chłopiec ciężko ranny

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
mjz/b
Źródło:
PAP, TVN24
Wypadek na przejeździe kolejowym w okolicach Kętrzyna
Wypadek na przejeździe kolejowym w okolicach KętrzynaTVN24
wideo 2/3
TVN24Wypadek na przejeździe kolejowym w okolicach Kętrzyna

W Martianach koło Kętrzyna (województwo warmińsko-mazurskie) kierowca samochodu osobowego wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Trzy osoby podróżujące samochodem zginęły, a kilkunastoletni chłopiec został ciężko ranny. Trafił do szpitala.

Według policji, w sobotę około godziny 16 kierujący oplem vectra, jadąc drogą gminną, nie zachował ostrożności podczas przejeżdżania przez niestrzeżony przejazd kolejowy i wjechał pod pociąg relacji Białystok - Gdynia. Na miejscu zginął 21-letni kierowca oraz pasażerowie w wieku 43 i 23 lat. Czwarta osoba z tego auta, 11-letni chłopiec, był reanimowany.

- Z relacji maszynisty wynikało, że kierowca nie zatrzymał się, przejeżdżając przez przejazd kolejowy – powiedziała w rozmowie z TVN24 Monika Danielak z policji w Kętrzynie. 

- Chłopiec został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Olsztynie - przekazał asp. Rafał Jackowski z warmińsko-mazurskiej policji.

"Na przejeździe był ustawiony znak stop"

Według zastępcy komendanta kętrzyńskiej straży pożarnej kpt. Kamila Golona, przed przekazaniem załodze śmigłowca chłopiec został zabezpieczony na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego. - Dziecko zostało podłączone do respiratora wspomagającego oddychanie - wyjaśnił.

Pociągiem jechało 55 podróżnych i obsługa, nikomu nic się nie stało. Policja podała, że maszynista był trzeźwy.

- Na przejeździe był ustawiony znak stop, co oznacza, że każdy kierowca powinien się zatrzymać i dopiero - upewniwszy się, że pociąg nie jedzie - przejechać dalej - tłumaczył rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. Poinformował, że w związku z wypadkiem w Martianach Przewozy Regionalne i PKP Intercity wprowadziły komunikację zastępczą.

Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Okoliczności tragicznego zdarzenia będzie ustalała komisja kolejowa.

Do wypadku doszło w miejscowości MartianyGoogle Maps

Autor:mjz/b

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Pozostałe wiadomości