Polska

"Każdy ma prawo do błędów"

Polska

Adam Bielan: Odwołamy się do Sądu Najwyższego
TVN24Adam Bielan: Odwołamy się do Sądu Najwyższego

- Nie jesteśmy w stanie kontrolować osób, które wpłacają na nasze konto. My te pieniądze od razu zwróciliśmy - tłumaczy Adam Bielan. Europoseł dodaje, że PiS odwoła się od orzeczenia PKW. Podobnie argumentuje SLD,

- Każdy ma prawo do błędów - uważa eurodeputowany PiS Adam Bielan. Zaprzecza jakoby orzeczenie Państwowej Komisji Wyborczej miało wpłynąć na decyzje PiS o wcześniejszych wyborach.

- Nie potrzebne są złośliwości ze strony Samoobrony pod naszym adresem - zaznacza Bielan, koemntując słowa o możliwej delegalizacji jego partii. - To my przedstawiliśmy błędne wpłaty i te pieniądze od razu zwróciliśmy. Chcę przypomnieć, że PKW jednocześnie przyjęła bez zastrzeżeń nasze sprawozdanie z kampanii samorządowej i z wydatków w ubiegłym roku - dodał.

Także SLD zapowiada odwołanie się do Sądu Najwyższego. - Szanujemy decyzje PKW, ale nie zgadzamy się z nią. Złożymy skargę - zapowiedział Ryszard Kalisz z SLD.

Ryszard Kalisz: - Szanujemy decyzje PKW, ale nie zgadzamy się z nią
Ryszard Kalisz: - Szanujemy decyzje PKW, ale nie zgadzamy się z niąTVN24

Państwowa Komisja Wyborcza postanowiła odrzucić sprawozdania SLD i PiS o źródłach pozyskiwania środków finansowych w 2006 roku. Oznacza to w praktyce, że obie partie mogą stracić subwencje budżetowe.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości