Kanonizacja papieży. Transmisja w TVN24

Polska


Z okazji kanonizacji dwóch papieży - Jana XXIII i Jana Pawła II, TVN24 przygotowała program specjalny, który rozpocznie się w niedzielę o godz. 9.30. Na antenie TVN24 na żywo będzie można zobaczyć uroczystości kanonizacyjne odbywające się w Watykanie.

Reporterzy TVN24 będą już od soboty relacjonować najważniejsze wydarzenia związane z kanonizacją papieży. Pojawią się w miejscach, z którymi związany był Jan Paweł II - w Wadowicach, Krakowie, Łagiewnikach. Porozmawiają także z pielgrzymami, którzy przybędą na kanonizację do Watykanu.

Wiadomo, że już w sobotę od godz. 19 zamknięty będzie całkowicie dostęp do placu Świętego Piotra i na prowadzącą do Watykanu via della Conciliazione. Powstanie tam tzw. czerwona strefa bezpieczeństwa. Plac zostanie otwarty dla wiernych w niedzielę o godzinie 5.30. Szacuje się, że na samym placu zmieści się około 250 tysięcy ludzi.

Transmisja w TVN24

W niedzielę, w dniu kanonizacji papieży, o godz. 9.30 na antenie TVN24 rozpocznie się program specjalny, który poprowadzi Bogdan Rymanowski. Stacja będzie transmitowała mszę świętą i uroczystości kanonizacyjne, którym będzie przewodniczył papież Franciszek. Watykańska msza rozpocznie się o godz. 10.

Jana Pawła II będą wspominać w studio goście TVN24 - Brygida Grysiak oraz Szymon Hołownia. Na bieżąco relacje z wydarzeń w Watykanie będzie relacjonował Jacek Pałasiński. Reporterzy TVN24 pojawią się także m.in. na Placu Piłsudskiego w Warszawie, gdzie będzie transmitowana msza kanonizacyjna.

Także w niedzielę w „Faktach po Faktach” wyemitowana zostanie rozmowa Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z Floribeth Mory Diaz z Kostaryki, której przypadek uznano za cud za wstawiennictwem Jana Pawła II.

WSZYSTKO O KANONIZACJI DWÓCH PAPIEŻY - W RAPORCIE TVN24.PL

10. rocznica śmierci Jana Pawła IItvn24
wideo 2/35

Autor: db//kdj / Źródło: tvn24

Raporty: