Polska

Kancelaria Prezydenta: Kopacz na premiera, w czwartek przyjęcie dymisji Tuska

Polska

Kandydatem kolacji na premiera jest Ewa Kopacz
TVN 24Ewa Kopacz

Ewa Kopacz jest oficjalną kandydatką koalicji PO-PSL na premiera - poinformowała Kancelaria Prezydenta po spotkaniu Komorowski-Piechociński. Bronisław Komorowski w czwartek przyjmie dymisję rządu Donalda Tuska. Następnie spotka się z Ewą Kopacz - dodała szefowa biura prasowego Kancelarii, Joanna Trzaska-Wieczorek.

Trzaska-Wieczorek poinformowała także, że według najnowszych informacji premier Donald Tusk złoży dymisję prawdopodobnie we wtorek, po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. - Prezydent Komorowski przyjmie tę dymisję w czwartek po południu, a potem będzie chciał rozmawiać z kandydatką koalicji na premiera, Ewą Kopacz - wyjaśniła.

Powiedziała, że podczas spotkania prezydent będzie chciał usłyszeć propozycje składu rządu. - Będzie przede wszystkim odnosił się także do tych istotnych kwestii z punktu widzenia pana prezydenta, którymi są kwestie bezpieczeństwa, obronności ale także polityki rodzinnej - mówiła Trzaska-Wieczorek. Nie dodała jednak, kiedy do spotkania Kopacz-Komorowski miałoby dojść.

Wcześniej, po 40-minutowym spotkaniu w Belwederze wyszedł do dziennikarzy Janusz Piechociński. Powiedział, że PO i PSL przedstawią wspólnego kandydata na premiera. Szef PSL nie chciał podać jego nazwiska. Dodał, że koalicja spotka się dziś o godzinie 20.

Wicepremier dodał też, że jest pewny swojej pozycji. - Zanosi się na to, że jestem w rządzie, będę w rządzie i patrząc na wyniki w woj. świętokrzyskim będę jeszcze silniejszy w rządzie po 2015 roku. Dodał także, że będzie rekomendować, aby ministrowie PSL: rolnictwa Marek Sawicki i pracy Władysław Kosiniak-Kamysz zostali na swoich stanowiskach. - To dobrzy ministrowie, sprawdzili się - podsumował.

Jest wspólny kandydat koalicji na nowego premiera
Jest wspólny kandydat koalicji na nowego premieratvn24

W województwie świętokrzyskim odbyły się w niedzielę uzupełniające wybory do Senatu. Wstępne wyniki wskazywały na zwycięstwo kandydata PSL, ostatecznie jednak wygrał kandydat z PiS.

Autor: eos\mtom / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości