Zakaz korzystania z odcinka wód Kanału Gliwickiego przedłużony

Autor:
akw/kab
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Odławianie śniętych ryb z Kanału Gliwickiego
Odławianie śniętych ryb z Kanału GliwickiegoKontakt24/ Robert, Adam
wideo 2/35
Kontakt24/ Robert, AdamOdławianie śniętych ryb z Kanału Gliwickiego

Zakaz korzystania z wód opolskiego odcinka Kanału Gliwickiego został - decyzją wojewody opolskiego - przedłużony o tydzień. Po raz pierwszy zakaz wydano 6 września, obowiązywał do 12 września włącznie.

Według komunikatu zamieszczonego na stronie opolskiego urzędu wojewódzkiego, w poniedziałek wojewoda przedłużył zakaz korzystania z wód na opolskim odcinku Kanału Gliwickiego od granicy województwa śląskiego do śluzy Sławięcice.

Rozporządzenie obowiązuje do 19 września tego roku włącznie. Zakaz dotyczy w szczególności: spożywania wody, wchodzenia do wody, kąpieli, połowu i spożywania ryb, pojenia zwierząt gospodarskich i domowych, używania wody do celów gospodarczych - w tym podlewania, uprawiania sportów wodnych i turystyki oraz innych działań wiążących się z bezpośrednim kontaktem z wodami III sekcji Kanału Gliwickiego.

Komunikat Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w sprawie zakazu korzystania z wód Kanału Gliwickiego z 12 wrześniagov.pl

Decyzją wojewody opolskiego zakaz nie dotyczy działań podejmowanych w zakresie zarządzania kryzysowego, prac budowlanych, utrzymania wód i prac konserwacyjnych przez Wody Polskie.

Zakaz korzystania z wód kanału został wprowadzony w związku z masowym śnięciem ryb na odcinku III sekcji Kanału Gliwickiego, gdzie - jak zapewnia urząd - "nieprzerwanie działają służby wojewody, usuwając pojawiające się śnięte ryby, których do tej pory pracownicy Wód Polskich, wspólnie ze strażakami PSP oraz Strażą Rybacką szacunkowo łącznie odłowili ponad tonę". 

40-kilometrowy Kanał Gliwicki zaczyna się na Odrze w województwie opolskim, a kończy w Gliwicach.

Śnięte ryby w Kanale Gliwickim. Działania straży pożarnej
Śnięte ryby w Kanale Gliwickim. Działania straży pożarnej (nagranie z 29 sierpnia)TVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akw/kab

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Adrian/Kontakt24

Pozostałe wiadomości