Palikot z podpisami w PKW, Ogórek na targowisku. "Proszę was o serdeczność"

TVN24

tvn24Palikot pojawił się w PKW

Kandydat Twojego Ruchu na prezydenta Janusz Palikot złożył w PKW 150 tys. podpisów poparcia pod swoją kandydaturą. Z kolei kandydatka SLD Magdalena Ogórek, która odwiedziła dziś szczeciński bazar, poinformowała, że zebrała ponad 500 tys. podpisów, i jest z tego "bardzo dumna".

- Zebraliśmy 150 tys. podpisów, zweryfikowanych. Tyle, ile trzeba. Postawiliśmy na jakość, a nie na ilość - mówił Palikot, stojąc przed PKW.

Zaznaczył jednocześnie, że "to nic nie oznacza", gdyż, jak podkreślił, wymóg zbierania podpisów jest fikcyjny, podobnie jak np. cisza wyborcza.

- Nie ma debaty (pomiędzy kandydatami na prezydenta - red.). Tak właśnie wygląda Polska, tak absurdalnie wszystko jest postawione na głowie - przekonywał Palikot.

"Ogromny sukces" Ogórek

Zebraniem wymaganej liczby podpisów poparcia pochwaliła się także kandydata SLD. Magdalena Ogórek w środę odwiedziła jedno ze szczecińskich targowisk.

- Dla mnie to ogromny sukces, jestem tym zbudowana. 506-510 tys. podpisów to jest na ten moment rezultat. Jestem z niego bardzo dumna - mówiła.

Dodała, że przyjechała do Szczecina, żeby zapytać przedsiębiorców o ich problemy, bo, jak się wyraziła, pyta o nie w wielu miejscach w Polsce. Apelowała też o poparcie swojej kandydatury.

- Proszę was o serdeczność, o głosy. Ja na pewno będą dla was ciężko pracować - mówiła Ogórek.

Prawo podatkowe "napisać od nowa"

Kandydatka SLD przekonywała również, że prawo podatkowe "powinno zostać napisane od nowa".

- Wszędzie, gdzie jestem, mieszkańcy sygnalizują mi, że przedsiębiorca jest traktowany jak potencjalny przestępca, a nie jak dobro narodowe; to musi się jak najszybciej zmienić - podkreśliła Ogórek.

- Jeżeli chodzi o prawo podatkowe, to jesteśmy oceniani jako jedni z najgorszych w Europie - zaznaczyła kandydatka.

Zdaniem Ogórek najistotniejszą kwestią do zmiany jest kwestia indywidualnej interpretacji podatkowej często dokonywanej przez urzędników. Jak dodała, eksperci powinni dokonać przeglądu całego prawa podatkowego funkcjonującego w kraju.

- Nie może być tak, że co roku tworzy się 20 tys. kolejnych stron maszynopisu, w którym tonie przedsiębiorca i tonie obywatel - powiedziała Ogórek. - Tylko przedsiębiorca, który nie jest uciskany przez prawo, może zatrudniać w przyszłości młodzież na etaty, a nie "śmieciówki" - dodała kandydatka na prezydenta.

Dziennikarze pytali też Ogórek o jej opinię na temat ewentualnego wejścia Polski do strefy euro. - Kwestia wprowadzenia na ten moment euro jest kompletnie nierealna z wielu względów - podkreśliła.

CZYTAJ RAPORT O WYBORACH PREZYDENCKICH

Kandydata SLD na szczecińskim targowisku tvn24

Rejestracja kandydatów

We wtorek do PKW trafiło 1,6 mln podpisów poparcia dla kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy. Kandydat Ruchu Narodowego Marian Kowalski złożył 188 tys. podpisów, a kandydat KNP Jacek Wilk - 145 tys.

Wcześniej podpisy do PKW dostarczyli: ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski, kandydat PSL Adam Jarubas, kandydat niezależny Paweł Kukiz oraz kandydat partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke.

PKW czeka na listy z głosami poparcia, minimum 100 tys., do północy 26 marca. To konieczny element do zarejestrowania kandydata w wyborach prezydenckich. Pierwsza tura odbędzie się 10 maja 2015 r.

Autor: MAC,kg / Źródło: TVN24, PAP

Raporty:
0