Kamila Gasiuk-Pihowicz dołączyła do Platformy Obywatelskiej

[object Object]
W grudniu ubiegłego roku odeszła z Nowoczesnej. Została wiceprzewodniczącą PO-KOtvn24
wideo 2/7

Kamila Gasiuk-Pihowicz, była szefowa klubu Nowoczesnej wstąpiła do Platformy Obywatelskiej. Została członkinią koła PO w Pruszkowie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że posłanka miałaby startować do Sejmu jako "jedynka" listy Koalicji Obywatelskiej w Siedlcach.

O swojej decyzji posłanka poinformowała w środę. Z informacji uzyskanych w strukturach Platformy Obywatelskiej na Mazowszu wynika, że Gasiuk-Pihowicz została członkinią koła Platformy w Pruszkowie.

W jesiennych wyborach parlamentarnych posłanka miałaby kandydować jako liderka listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu siedleckim. Koalicję tworzą póki co: Platforma Obywatelska, Nowoczesna oraz Inicjatywa Polska.

"Razem jesteśmy silniejsi"

Gasiuk-Pihowicz w poniedziałek wzięła udział w obradach Rady Regionu Platforma Obywatelska Mazowsze. Swoją nową partyjną koleżankę powitał na Facebooku sekretarz warszawskich struktur PO Jarosław Szostakowski.

"Kamila Gasiuk-Pihowicz w Platforma Obywatelska! Kamilę poznałem na ulicy :) Razem uczestniczyliśmy w protestach w obronie demokracji i praworządności. Potem wspierałem ją w kampanii wyborczej do Europarlamentu. W ostatnią sobotę Kamila po raz pierwszy jako pełnoprawny członek brała udział w obradach Rady Regionu ! Razem jesteśmy silniejsi! Zwyciężymy! Obronimy demokrację!" - napisał Szostakowski.

Wcześniej w Nowoczesnej

36-letnia Gasiuk-Pihowicz jest z wykształcenia ekonomistką i prawniczką. To także jedna z najbardziej znanych i rozpoznawalnych posłanek opozycji.

W grudniu ubiegłego roku odeszła z Nowoczesnej, gdzie była między innymi rzeczniczką partii, a później jej wiceprzewodniczącą i szefową klubu poselskiego.

Przekazała wtedy, że jest bezpartyjna i "nie wybiera się do Platformy Obywatelskiej". - Pozostaję wierna szyldowi Koalicji Obywatelskiej, która jest tą siłą polityczną, która może pokonać PiS w wyborach [do Parlamentu Europejskiego - red.] - podkreśliła wtedy.

Obecnie posłanka jest wiceprzewodniczącą klubu parlamentarnego PO-Koalicji Obywatelskiej, który współtworzą posłowie Platformy i Nowoczesnej.

Autor: akw//kg / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości