Kalisz prezentuje logo swojego stowarzyszenia. "Oznacza obywatelskość"

TVN 24Kolorowe logo stowarzyszenia Kalisza

Ryszard Kalisz zaprezentował logo swojego stowarzyszenia "Dom Wszystkich Polska". To dwie - różowa i niebieska - splecione ręce na białym tle. Nazwa stowarzyszenia nawiązuje do hasła z kampanii prezydenckiej Aleksandra Kwaśniewskiego z 2000 r. Także dziś Marek Siwiec poinformował, że zarejestrowano jego stowarzyszenie - Ruch Społeczny Europa Plus.

Kalisz w rozmowie z nami tłumaczy, że logo oznacza obywatelskość. - Rzeczpospolita Polska jest domem wszystkich obywateli, tak jak nasze stowarzyszenie. Musimy szanować się niezależnie od poglądów, płci, orientacji seksualnej. To ma pokazywać to logo - powiedział polityk. To samo mają odzwierciedlać jego kolory.

Poseł wyjaśnił, że autorami loga jest jedna z jego współpracownic.

Kalisz powołał do życia DWP 29 kwietnia po tym, gdy został usunięty z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Jak tłumaczyposeł obecnie niezrzeszony, stowarzyszenie chce "działać na rzecz wszystkich obywateli, wykluczonych z powodu biedy, na rzecz mniejszości narodowych, rasowych, seksualnych". DWP chce też m.in. zliberalizować prawo antynarkotykowe.

Kalisz przyznał też, że DWP będzie filarem "Europy Plus" z Januszem Palikotem, Markiem Siwcem i Aleksandrem Kwaśniewskim na czele.

Ryszard Kalisz będzie dzisiaj gościem "Kropki nad i" w TVN24 o godz. 20.

Sąd zarejestrował "Europę Plus"

- Sąd zarejestrował stowarzyszenie Ruch Społeczny Europa Plus - poinformował w poniedziałek PAP przewodniczący stowarzyszenia europoseł Marek Siwiec. Zapowiedział, że ruch zajmie się teraz m.in. pozyskiwaniem nowych członków i tworzeniem kół. Siwiec powiedział, że wiceprzewodniczącymi stowarzyszenia są: b. szef TVP Robert Kwiatkowski, szef think tanku Ruchu Palikota Krzysztof Iszkowski oraz wiceszef Ruchu Palikota Łukasz Piłasiewicz. Zapowiedział też, że ruch zajmie się teraz m.in. "werbowaniem członków i tworzeniem kół". Według Siwca stowarzyszenie ma być jednym z filarów współtworzących listę do PE o nazwie "Europa Plus" w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego - obok m.in. Ruchu Palikota czy stowarzyszenia założonego przez Ryszarda Kalisza Dom Wszystkich - Polska.

Autor: nsz//kdj / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Raporty:
Pozostałe wiadomości