"Znam polskie drogi i szosy lepiej niż niejeden kierowca tira"

TVN24

Jarosław Kaczyński podczas konwencji regionalnej PiS w Białymstokutvn24
wideo 2/36

- Jeździłem po Polsce począwszy od 1990 roku bardzo intensywnie. Nieustannie zwiedzałem kraj. Znam polskie drogi i szosy lepiej niż niejeden kierowca tira – stwierdził w czasie niedzielnej konwencji regionalnej w Białymstoku prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. – Przyglądałem się, gdzie się szybciej zmienia. Otóż najszybciej zmieniało się tu, na wschodzie – dodał.

Jarosław Kaczyński, mówiąc o wschodniej Polsce, przekonywał, że jeżdżąc po kraju w latach 90. "przyglądał się, gdzie się szybciej zmienia". - Otóż najszybciej zmieniało się tu, na wschodzie. Tu był ten wielki potencjał i trzeba go wykorzystywać, trzeba dawać mu szanse – dodawał, mówiąc o kwestiach gospodarczych i rozwoju m.in. województwa podlaskiego.

Niedzielna konwencja PiS odbywa się w Sali Koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

PiS zainaugurowało konwencje regionalne, które są elementem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, na początku marca w Jasionce pod Rzeszowie. Wówczas zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.

Autor: asty / Źródło: tvn24

Raporty: