Polska

Kaczyński: Zgadzam się z Platformą

Polska

Kaczyński: Zgadzam się z Platformą
TVN24Kaczyński: Zgadzam się z Platformą

- W tym względzie zgadzam się z PO, to jest ważne spotkanie. Ale musi być przyczynkiem do dalszych działań - powiedział w piątek w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany o jutrzejsze spotkanie z prezydentem Obamą. Jego zdaniem powinniśmy szukać w stosunkach polsko-amerykańskich takich spraw, w których mamy wspólny interes.

Kaczyński zaznaczył, że jeszcze dokładnie nie wie jak samo spotkanie będzie wyglądało, ponieważ - jak mówi - nikt go nie informował czy będzie mógł zabrać głos, ale podkreślił, że musimy starać się znaleźć te tematy, o których możemy zdecydowanie rozmawiać z Ameryką.

- W żadnym razie nie powinniśmy przyjmować tego, co można określić jako pozycja petenta, bo to jest zawsze źle jeśli jest wielka dysproporcji sił między państwami. W tej chwili jest tak, że te wspólne punkty można znaleźć - powiedział prezes PiS.

Razem dla Unii

Kaczyński podkreślił, że spotkanie powinno być okazją do podjęcia dalszych działań w ważnych dla nas i Unii Europejskiej kwestiach. - Powinniśmy wspólnie starać się, żeby Unia zachowała swój dotychczasowy kształt i nie zmieniała swojego charakteru. Przez dziesięciolecia Unia wspierała państwa niżej rozwinięte, a w tej chwili po pakiecie klimatycznym trzeba zadać pytanie czyj rozwój miałby być wspierany i czyim kosztem - powiedział.

I dodał, że w tej kwestii mamy z USA "pewien wspólny interes i powinniśmy zacząć o niego zabiegać, a traktat Lizboński daje tutaj pewne szczególne możliwości".

ZOBACZ STUDIO 3D: ILE MOŻE KOSZTOWAĆ WIZYTA OBAMY?

ZOBACZ AIR FORCE ONE W 3D

ZOBACZ LIMUZYNĘ OBAMY W 3D

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości