Kaczyński: Zbyszku, zapomnijmy o tym, co było złe, idźmy razem

Polska

Aktualizacja:
Tomasz Gzell/PAP, TVN24Kaczyński i Ziobro o pojednaniu

- Zwracam się do ciebie Zbyszku, zapomnijmy o tym, co było złe, idźmy razem - zwrócił się w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński do przywódcy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry w przemówieniu podczas marszu dot. koncesji na cyfrową emisję naziemną dla TV Trwam. Ziobro odpowiedział Kaczyńskiemu kilkanaście minut później: - Jarku zapomnieliśmy, idźmy razem - stwierdził szef Solidarnej Polski.

Kaczyński mówił przed Kancelarią Premiera: - Jest jeszcze jedna potrzeba w tej chwili, to jest potrzeba jedności - podkreśliła. Zwracając się bezpośrednio do Ziobry: - Wracajcie, to jedyna droga do zwycięstwa (...) musimy być razem, musimy zwyciężyć. To zwycięstwo jest naprawdę w zasięgu ręki - powiedział Kaczyński.

I zapewnił, że jak PiS dojdzie do władzy, to "nie będzie problemu praworządności". - My udowodniliśmy, że potrafimy być praworządni, nawet jeśli to trafia w nas samych i naszych współpracowników - powiedział Kaczyński. Na te słowa zgromadzeni zareagowali okrzykami: "Jarosław, Jarosław" i "jedność, jedność".

Chcemy być razem

Zbigniew Ziobro odpowiedział Kaczyńskiemu kilkanaście minut później: - Odpowiadając Jarkowi, który zwrócił się dziś do mnie. Chciałbym powiedzieć jasno, choć wiem, że już odjechał i nie ma go wśród nas, ale usłyszy. Chciałbym powiedzieć jasno, że jesteśmy razem, to, co było, zapomnieliśmy. Chcemy działać razem. Razem Solidarna Polska, PiS, rodziny Radia Maryja, Solidarni 2010, razem Solidarność - wszyscy razem. Razem wygramy - powiedział Ziobro.

I dodał, że "nawet jak będzie brakowało głosów, to dalej będziemy się domagać wolności dla Polski".

Organizatorami II Ogólnopolskiego Marszu w Obronie Wolnych Mediów są m.in. politycy PiS i Solidarnej Polski, stowarzyszenie Solidarni 2010, kluby "Gazety Polskiej" i społeczny komitet w obronie TV Trwam.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Gzell/PAP, TVN24