Polska

Kaczyński wybiera się na Downing Street 10

Polska

PAP/EPAKaczyński wybiera się na Downing Street

Na finiszu kampanii wyborczej Jarosław Kaczyński ma polecieć do Londynu, by spotkać się z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. Wizyta ma pokazać europejską twarz prezesa Prawa i Sprawiedliwości - twierdzi "Gazeta Wyborcza".

PiS ma dobre kontakty z brytyjską Partią Konserwatywną - razem z europosłami torysów są w jednej frakcji w Parlamencie Europejskim, której szefem jest Michał Kamiński. I to on właśnie ma załatwiać Kaczyńskiemu spotkanie z premierem Davidem Cameronem w jego siedzibie przy Downing Street 10.

- Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - ucina Kamiński, pytany o sprawę.

Wizyta ma pokazać europejską twarz szefa PiS i wytrącić argumenty, że Polska za PiS nie miała sojuszników w Europie Zachodniej.

Do premiera i Polaków

Cameron już raz wspomógł PiS - przyjechał do Warszawy przed eurowyborami w 2009 r., wystąpił z Kaczyńskim i ekspremierem Czech Mirkiem Topolankiem (Kamiński przedstawiał go wtedy jako przyszłego premiera Wielkiej Brytanii).

Teraz prezes PiS spotka się w Wielkiej Brytanii także z Polakami. Bronisław Komorowski i Grzegorz Napieralski zrobili to przed pierwszą turą wyborów.

W 2007 r. do Polaków w Wielkiej Brytanii poleciał Donald Tusk i według części komentatorów był to klucz do zwycięstwa w wyborach do Sejmu.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA

Pozostałe wiadomości