Polska

Kaczyński w szpitalu. "Przyczyną jest wyłącznie choroba kolana"

Polska


Prezes PiS Jarosław Kaczyński trafił do szpitala "wyłącznie" z powodu choroby kolana - zapewniła na Twitterze we wtorek rzeczniczka partii Beata Mazurek. Jarosław Kaczyński pozostaje w Wojskowym Instytucie Medycznym od niedzieli. "O tym, jak długo tam będzie, decydują lekarze" - dodała.

"Przyczyną pobytu Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w szpitalu jest wyłącznie choroba kolana. O tym, jak długo tam będzie, decydują lekarze" - napisała na Twitterze Mazurek.

"Przechodzi badania"

Dziennik "Fakt" pisał, że Kaczyński trafił do Wojskowego Instytutu Medycznego w czwartek i opuścił go w sobotę. W niedzielę wieczorem wrócił na szpitalny oddział. Gazeta napisała, że choć prezes PiS ma chore kolano i porusza się o kulach, nie trafił na oddział ortopedii.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w minioną sobotę miał spotkać się z mieszkańcami Garwolina, zastąpił go jednak premier Mateusz Morawiecki.

Jak poinformowała Mazurek, prezes PiS musiał przejść badania w szpitalu. "Prezes Jarosław Kaczyński przechodzi badania, które uniemożliwiają mu przyjazd na zapowiedziane spotkanie" - pisała na Twitterze rzeczniczka partii.

Bielan: poza kontuzją kolana Kaczyńskiemu nic nie dolega

W niedzielę wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z TOK FM zapewnił, że poza kontuzją kolana, "którą ma on już z większym lub mniejszym natężeniem od wielu miesięcy", nic Jarosławowi Kaczyńskiemu nie dolega.

Według Bielana prezes PiS w ciągu weekendu opuścił szpital na własną prośbę, a jego powrót w niedzielę wieczorem był od początku planowany. - Dzisiaj będzie postawiona jakaś diagnoza, więc dzisiaj musiał być z powrotem - zaznaczył w niedzielę wicemarszałek Senatu.

Pytany, czy Kaczyński zostanie poddany operacji, odpowiedział: - Tego nie wiem, a nawet gdybym wiedział, nie mam żadnego upoważnienia, by na ten temat mówić.

O problemach Kaczyńskiego z kolanem mówił już w listopadzie 2017 roku marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Zapewniał wtedy w "Jeden na jeden" w TVN24, że to "nic poważnego" i że prezes Prawa i Sprawiedliwości jest "w świetnej formie".

Karczewski: prezes Kaczyński jest w świetnej formietvn24

Autor: pk//now / Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości