Polska

Kaczyński skraca dystans

Polska

Aktualizacja:

Kolejny sondaż potwierdza tendencję - poparcie dla Bronisława Komorowskiego spada, a dla Jarosława Kaczyńskiego rośnie. Mimo to, marszałek Sejmu wciąż może liczyć na głosy 13 proc. wyborców więcej niż prezes PiS - wynika z badania GfK Polonia wykonanego dla "Rzeczpospolitej".

Na kandydata PO chce głosować 41 proc., a na kandydata PiS - 28 proc. respondentów. Jednak w ciągu ostatnich dwóch tygodni poparcie dla Komorowskiego zmalało o 6 pkt. proc., a dla Kaczyńskiego wzrosło o 2 pkt. proc.

W II turze Komorowski ma 53 proc. zwolenników; Kaczyński - 34 proc.

Inni kandydaci coraz bardziej odstają od liderów. Andrzej Olechowski stracił trzecie miejsce (spadek z 5 do 3 proc.) na rzecz Grzegorza Napieralskiego (4 proc.). 16 proc. badanych jeszcze nie wie na kogo zagłosuje.

Z 20 do 9 proc.

Także w badaniu poparcia dla partii dystans między PO a PiS-em maleje. Na Platformę głosować chciałoby 45 proc. ankietowanych, PiS - 36 proc.

Od ostatniego badania poparcie dla PO wzrosło o 2 punkty procentowe, ale dla PiS o 4. Różnica skurczyła się więc do 9 pkt. proc., a jeszcze przed miesiącem wynosiła 20 pkt. proc.

Źródło: Rzeczpospolita

Pozostałe wiadomości