Polska

"Polska zwycięży wbrew swoim wrogom, wbrew zdrajcom"

Polska

"Polska zwycięży wbrew swoim wrogom, wbrew zdrajcom"
TVN 24Kaczyński podczas 81. miesięcznicy smoleńskiej

- Ci wszyscy, którzy dzisiaj za wszelką cenę chcą bronić kłamstwa, którzy chcą za wszelką cenę służyć tym, którzy są wrogami Polski, ci wszyscy będą się wstydzić i poniosą konsekwencje moralne, a tam, gdzie łamią prawo także i inne tego wszystkiego, co czynią przeciwko narodowi, przeciwko Polsce - mówił podczas miesięcznicy smoleńskiej prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Przemówienie Kaczyńskiego już na początku było przerywane okrzykami "katastrofa to nie zamach".

"Dojdziemy do prawdy, także do tej prawdy, która jest w grobach"

- Spotykamy się tutaj 81 miesięcy - 6 lat i 9 miesięcy - po katastrofie smoleńskiej. Przez wszystkie te lata zabiegaliśmy o to, by prawda wyszła na jaw, by ci, którzy zginęli, byli właściwie upamiętnieni. Jesteśmy blisko, coraz bliżej prawdy i tego dnia, w którym staną tutaj pomniki. I żadne działania, które zmierzają ku temu, aby się temu przeciwstawić, nic nie pomogą. Zwyciężymy - mówił prezes PiS.

Odpowiedziały mu okrzyki "zwyciężymy". Potem słowa prezesa PiS zagłuszyły krzyki kontrmanifestacji "ręce precz od grobów".

- Zwyciężymy z całą pewnością. Będzie prawda wbrew tym, którzy tutaj krzyczą. Wbrew tym wszystkim, którzy bronią kłamstwa, którzy bronią kłamstwa także tutaj. Wbrew tym wszystkim, którzy dzisiaj łamią prawo, którzy dzisiaj chcą sparaliżować Sejm, którzy chcą doprowadzić do tego, by wielki plan naprawy Rzeczypospolitej się nie udał - mówił Kaczyński.

- Jeszcze raz powtarzam: zwyciężymy, dojdziemy do prawdy, także do tej prawdy, która jest w grobach - powiedział Kaczyński. - Dojdziemy do prawdy i ci wszyscy, którzy dzisiaj za wszelką cenę chcą bronić kłamstwa, którzy chcą za wszelką cenę służyć tym, którzy są wrogami Polski, ci wszyscy będą się wstydzić i poniosą konsekwencje moralne, a tam, gdzie łamią prawo także i inne tego wszystkiego, co czynią przeciwko narodowi, przeciwko Polsce - dodał.

Przyjdzie taki dzień i żadne krzyki, żadne wrzaski, żadne syreny tego nie zmienią. Polska zwycięży wbrew swoim wrogom, wbrew zdrajcom Jarosław Kaczyński

Podkreślił, że "przyjdzie dzień, w którym Polska będzie ostatecznie uwolniona od tego wszystkiego, od tej choroby, którą tutaj dzisiaj także widzimy". - Przyjdzie taki dzień i żadne krzyki, żadne wrzaski, żadne syreny tego nie zmienią. Polska zwycięży wbrew swoim wrogom, wbrew zdrajcom - zakończył przemówienie.

Zgromadzeni uczestnicy uroczystości skandowali: "Zwyciężymy! Targowica!".

Czerwińska: Polacy odrzucili barbarzyńską próbę zakłócenia świąt

Podczas miesięcznicy przemawiała również posłanka PiS Anita Czerwińska. - Ostatnie dni pokazały, że w naszej ojczyźnie bardzo wiele zależy od gotowości Polaków do świadczenia prawdy. Zaangażowanie i postawa obywatelska, która towarzyszyła nam przez lata walki o prawdę o smoleńskiej tragedii były niezwykle ważne dla obrony polskiej demokracji i dokonanego przez nas ponad rok temu wyboru - powiedziała. - Ci, którzy nie mogli się pogodzić z wynikiem wyborów, chcieli doprowadzić do destabilizacji państwa i ośmieszenia go na arenie międzynarodowej. Nie udało im się to, ponieważ Polacy nie dali się nabrać na te mistyfikacje i odrzucili także barbarzyńską próbę zakłócenia świąt - dodała posłanka. - Puczyści musieli zderzyć się z polską tożsamością i kulturą, której nie rozumieją. Po raz kolejny okazało się także, że w konfrontacji z wolnymi Polakami, potomkowie tradycji KPP [Komunistycznej Partii Polski - red.] zawsze przegrają - stwierdziła.

Czerwińska: Polacy odrzucili barbarzyńską próbę zakłócenia świąt
Czerwińska: Polacy odrzucili barbarzyńską próbę zakłócenia świątTVN 24

Autor: mart\mtom / Źródło: TVN24, PAP

Pozostałe wiadomości