Polska

Kaczyński odpowiada Tuskowi: 3 marca. Debata o służbie zdrowia

Polska

Aktualizacja:
Kaczyński odpowiada Tuskowi: 3 marca. Debata o służbie zdrowia
tvn24Kaczyński zaprasza premiera na debatę o zdrowiu

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaproponował premierowi Donaldowi Tuskowi, aby 3 marca w Warszawie wziął udział w debacie z nim na temat służby zdrowia. - Mam nadzieję, że premier przyjmie tę propozycję - powiedział Kaczyński. Jak dowiedziała się TVN24, szef rządu prezesowi PiS odpowie we wtorek.

Donald Tusk zaproponował w sobotę Kaczyńskiemu debatę, która - jego zdaniem - mogłaby wyjaśnić wątpliwości dotyczące nowego programu PiS. - Nasza odpowiedź dla obecnego premiera jest następująca: 3 marca, dom Towarzystwa Lekarskiego na Raszyńskiej w Warszawie, dyskusja o służbie zdrowia - powiedział Kaczyński na poniedziałkowej konferencji prasowej.

- Jeżeli premier Donald Tusk jest gotów się tam pojawić, to zapraszamy go do tej debaty - dodał Kaczyński.

Jak podkreślał, jego partia jest gotowa do merytorycznej dyskusji, "a nie na temat ceny pietruszki czy wydarzeń sprzed lat". Jarosław Kaczyński stwierdził także, że jedna debata wystarczy, ale - jak zaznaczył - "jeżeli okaże się, że będzie to coś dobrego, merytorycznego, to być może będą kolejne".

- Nie stawiamy żadnych warunków zaporowych - przekonywał Kaczyński.

Debata o służbie zdrowia

Rzecznik PiS Adam Hofman tłumaczył, że debata będzie dostępna za darmo dla wszystkich stacji telewizyjnych i radiowych. Dodał, że ze strony PiS, oprócz Jarosława Kaczyńskiego, będą na niej obecni także eksperci.

Prezes PiS zapowiedział, że debata będzie dotyczyła służby zdrowia, ponieważ jest to temat najbardziej interesujący Polaków. - Gdybyśmy chcieli rozmawiać o wszystkim, to trwałoby to cały dzień - zaznaczył.

Zaproponował także zorganizowanie comiesięcznych debat w Sejmie. Jak mówił, dzięki temu "jakość debaty zostanie podniesiona do poziomu brytyjskiego".

Autor: db/kka / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości