Polska

"Nie może przewodniczący Juncker wsiąść do samolotu i przylecieć do Warszawy?"

Polska

Ryszard Czarnecki w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24
Ryszard Czarnecki w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24tvn24
wideo 2/3

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker powiedział, że rok temu zaprosił Jarosława Kaczyńskiego na spotkanie, ale prezes PiS nie odpowiedział na jego zaproszenie. - Prezes Kaczyński nie był w Brukseli. Ma całą Polskę na głowie - argumentował w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 i tvn24.pl europoseł PiS Ryszard Czarnecki. - Nie może przewodniczący Juncker wsiąść do samolotu i przylecieć do Warszawy? - pytał.

W opublikowanym w poniedziałek w "Rzeczpospolitej" wywiadzie szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zdradził, że rok temu zaprosił na spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

"Nigdy nie przesłał odpowiedzi na moją prośbę o spotkanie" - powiedział przewodniczący KE.

"Nie może przewodniczący Juncker wsiąść w samolot i polecieć do Warszawy?"

Do tych słów Junckera odniósł się w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 i na tvn24.pl Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Wiele osób chce się spotkać z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, jest bardzo znaczący - powiedział.

- Nic nie wiem o tym, żeby Jarosław Kaczyński był w Brukseli przez te ostatnie lata, powiem więcej - na pewno nie był - zaznaczył.

Czarnecki pytany, czy w takim razie prezes PiS nie może "wsiąść w samolot i polecieć do Brukseli", odparł: - Nie może przewodniczący Juncker wsiąść w samolot i polecieć do Warszawy? Tutaj możemy go tak ugościć, że będzie zachwycony - dodał.

"Nie był w Brukseli. Ma całą Polskę na głowie"

- Szef Komisji Europejskiej spotyka się z głowami państw, szefami rządów. Mateusz Morawiecki spotykał się wielokrotnie, pani premier Beata Szydło również, z przewodniczącym Junckerem - wskazywał eurodeputowany PiS, gość "Rozmowy Piaseckiego".

Dopytywany jeszcze raz, czy Kaczyński nie mógł polecieć na spotkanie z Junckerem, Czarnecki odpowiedział: - Nie był w Brukseli. Ma całą Polskę na głowie.

Autor: ads//now / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości