"Jesteśmy pełni optymizmu". Kaczyński komentuje sondażowy spadek PiS

TVN24

Jarosław Kaczyński zdecydował się na krótki komentarz dotyczący wyniku sondażutvn24
wideo 2/6

- Z szacunkiem i z pokorą odnosimy się do wyników badań, ale też wiemy, jak są prowadzone i w związku z tym jesteśmy pełni optymizmu - stwierdził Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej poświęconej Konstytucji dla Nauki. Na spotkaniu nie dopuszczano innych pytań niż odnoszące się do tematu konferencji, jednak prezes PiS pytany przez dziennikarza "Faktów" TVN o sondażowy spadek notowań jego partii, zdecydował się na komentarz.

W środę odbyła się wspólna konferencja prasowa Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina, której tematem była Konstytucji dla Nauki (tak zwana Ustawa 2.0).

"Jesteśmy pełni optymizmu"

Podczas konferencji nie dopuszczano innych pytań dziennikarzy niż w temacie konferencji. Jednak prezes Prawa i Sprawiedliwości dopytywany przez dziennikarza "Faktów" TVN Jakuba Sobieniowskiego o sondażowy spadek PiS o 12 punktów procentowych w porównaniu do poprzedniego sondażu, zdecydował się na krótki komentarz.

- Ja chcę tylko powiedzieć, że z szacunkiem i z pokorą odnosimy się do wyników badań, ale też wiemy, jak są prowadzone i w związku z tym jesteśmy pełni optymizmu - zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Wyniki najnowszego sondażu

Na wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski zagłosowałoby 28 procent respondentów - wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24.

W porównaniu do poprzedniego sondażu opublikowanego 21 lutego to spadek o 12 punktów procentowych. Wówczas aż 40 procent pytanych Polaków wskazywało na Zjednoczoną Prawicę.

Autor: kb//now / Źródło: tvn24