Polska

Kaczmarek, Kornatowski i Netzel na wolności

Polska

Kaczmarek i Kornatowski wywiezieni z prokuratury
tvnKaczmarek i Kornatowski wywiezieni z prokuratury

Janusz Kaczmarek jest na wolności - potwierdził w TVN24 jego obrońca mec. Wojciech Brochwicz. Prokuratura zwolniła też Konrada Kornatowskiego i Jaromira Netzla.

Wobec wszystkich trzech podejrzanych zastosowano poręczenie majątkowe. Dla Kaczmarka - w kwocie 100 tys. zł, a w przypadku Netzla i Kornatowskiego po 80 tys. zł. Wszyscy trzej mają też zakaz opuszczania kraju.

Kaczmarek i Kornatowski zostali w piątek wieczorem wywiezieni przez ABW z prokuratury w czasie, gdy trwała tam konferencja prasowa. Moment wywiezienia podejrzanych zarejestrowała kamera telewizji TVN. Na filmie widać Kornatowskiego wsiadającego do samochodu, a później obu mężczyzn siedzących w środku. Widać też kilku funkcjonariuszy ABW w kominiarkach.

Trzeci z podejrzanych, który w czwartek usłyszał zarzuty - były prezes PZU Jaromir Netzel - od piątku przed południem jest w szpitalu MSWiA, po tym jak zasłabł w trakcie przesłuchania.

Zgodnie z prawem, prokuratura na wniosek do sądu ma 48 godzin od chwili zatrzymania - termin ten upływał w sobotę po 7.00 rano. Prokuratura nie zdecydowała się wystąpić o areszt dla oskarżonych.

kdj

Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn

Pozostałe wiadomości